Конференція до 105-річчя проголошення Республіки Горців Північного Кавказу відбулася в українській столиці

Конференція до 105-річчя проголошення Республіки Горців Північного Кавказу відбулася в українській столиці
Спільне фото учасників конференції
30.05.2023
Оцініть статтю: 
(24 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

27 травня в Києві відбулася міжнародна конференція, присвячена 105-річчю проголошення Республіки Горців Північного Кавказу. 

Учасники заходу обговорювали збройну агресію РФ проти України, порушували й історичні питання та потребу визволення гірських народів, що обстоюють свою незалежність від країни-терориста. 

У заході, зокрема, взяли участь лідер кримськотатарського національного руху Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, прем’єр-міністр Чеченської Республіки Ічкерія Ахмед Закаєв, президент Всеукраїнського конгресу народів Дагестану Ахмад Ахмедов тощо. Також були присутні гості з різних країн.

Як зазначив заступник голови Українського інституту національної пам'яті Володимир Тиліщак, визвольний рух багатьох народів, у тому числі Північного Кавказу та українців, отримав новий поштовх у 1917 році:

— Тоді була проголошена Українська Народна Республіка. Але, на жаль, тодішня «весна народів» Східної Європи була розтоптана більшовицькою імперською реінкарнацією. «Тюрма народів» була відновлена комуністичним тоталітарним режимом. Він робив усе можливе й неможливе для дискредитації та маргіналізації пам’яті про визвольну боротьбу народів — як українців, так і народів Кавказу, Балтії чи Центральної Азії. Сьогодні те саме продовжує чинити путінський режим.

Мустафа Джемілєв, своєю чергою, додав, що сьогодні світ живе напередодні повного звільнення всіх окупованих територій України та, можливо, розпаду імперії, яка принесла так багато горя всім народам, що населяли її та нині живуть у ній.

— Вона (російська імперія. — Ред.) знищувала найкращих представників народів, зокрема й Росії, та перетворила цю країну (РФ. — Ред.) в одну з країн, яку зневажають. Усі народи, зокрема й Кавказу, мають бути готові до можливого розвитку подій — життя поза цією імперією. Які будуть створені держави, над цим потрібно буде заздалегідь подумати, — підкреслив Джемілєв.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.