Кримського мусульманина відправили до підвалу СІЗО за відмову голосувати за поправки до конституції Росії

©Кримська солідарність: Муслім Алієв
©Кримська солідарність: Муслім Алієв
20.07.2020
Оцініть статтю: 
(213 оцінки)
muhammad1996
Зображення користувача muhammad1996.

Кримському татаринові Муслімові Алієву, одному з фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір», який за вироком суду окупантів від 12 листопада 2019 року позбавлений волі на строк 19- років, посилили умови утримання в СІЗО Таганрога.

Це сталося після того, як він відмовився голосувати за поправки до російської конституції.

Тепер його утримують у підвальному приміщенні, до якого обмежений доступ повітря і світла.

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Едема Семедляєва, який відвідав політв'язня з Криму Мусліма Алієва у слідчому ізоляторі Таганрога.

«Він розповів про умови утримання, — повідомляє Семедляєв. — Його утримують разом зі ще одним ув'язненим у підвальному приміщенні без вікон, тобто, вікно є, але його повністю заварили. Там дуже спекотно, немає циркуляції свіжого повітря».

За словами політв'язня Алієва, умови утримання помінялися після того, як він відмовився брати участь у голосуванні за поправки до Конституції РФ.

«Він вважає це тиском на нього через його відмову голосувати. після приїзду генконсула України Тараса Малишевського умови утримання в'язня дещо покращили — і камера була хороша, і вікно було», — прокоментував адвокат.

Відразу після візиту консула через кілька днів його перевели до камери з гіршими умовами. Захист планує оскаржити дії адміністрації щодо умов утримання.

«Велике вітання передавав джемаат. Слова подяки висловлював людям, які приходили на суд, підтримували його сім'ю», — попросив повідомити громадськості захисник.

Військовий апеляційний суд міста Власіха Московської області 25 червня повністю залишив у силі вирок шістьом кримським мусульманам, засудженим за ялтинською справою Хізб ут-Тахрір.

12 листопада 2019 року Південний окружний військовий суд засудив Мусліма Алієва до 19 років колонії суворого режиму, Енвера Бекірова — до 18 років, Вадима Сірука і правозахисника Еміра-Усеїна Куку — до 12 років, Рефата Алімова — до восьми, а Арсена Джеппарова — до семи років.

На думку адвокатів, які працюють з цією категорією справ, протягом усього слідства не представлені адекватні докази провини і причетності підсудних до терористичних актів або насильства.

Заарештовані кримські татари звинувачуються і засуджуються до різних термінів у колонії суворого режиму лише на підставі того, що відвідували релігійні збори і читали релігійну літературу, обговорювали соціально-політичні теми.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.