Кримськотатарське розстріляне відродження: трагедія, порівняна хіба що з депортацією народу

Кримськотатарське розстріляне відродження: трагедія, порівняна хіба що з депортацією народу
Кримськотатарське розстріляне відродження: трагедія, порівняна хіба що з депортацією народу

В історії Криму та його корінного народу чимало трагічних сторінок і чорних дат. Одна з них — 17 квітня 1938 року, коли за звинуваченням у «контрреволюційній буржуазно-націоналістичній діяльності» в Сімферопольській в’язниці були розстріляні одні з найкращих представників кримськотатарської інтелігенції — письменники, етнографи, видавці, педагоги, вчені, працівники культури, політичні діячі.

Формальним звинуваченням була участь у діяльності партії «Міллі Фірка», шпигунство на користь Німеччини, Англії та інших країн, а також націоналізм. Однак справжньою метою розстрілу було знищення інтелектуальної частини кримськотатарського народу. Ця трагедія — одна із найбільших в історії кримськотатарського народу, деякі історики навіть ставлять її поруч з депортацією 1944 року.

Цій події присвячено дискусію «Кримськотатарське розстріляне відродження», яка має відбутися сьогодні, 7 травня, о 19:00 у Кримському домі (вул. Омеляновича-Павленка, 9).

Учасники вечора:

— Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат України, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв;

— відомий вчений, співробітник НДІ українознавства Андрій Іванець;

— літературознавець Ярина Цимбал;

— виконавчий продюсер UA: Крим, журналіст телеканалу ATR Осман Пашаєв.

Модератор — програмний директор Кримського дому Алім Алієв.  Дискусія проходитиме за підтримки Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.