Цьогоріч в українській столиці відбудеться міжнародна наукова конференція на честь видатного науковця та викладача, вченого-сходознавця, фольклориста, етнографа та антрополога, професора арабської літератури та історії мусульманського Сходу, філолога, поліглота (що знав 60 мов), поета, перекладача, засновника Всеукраїнської наукової асоціації сходознавства Агатангела Кримського. 21-й потужний науковий форум «Сходознавчі читання Агатангела Кримського» проходитиме в Інституті сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України 17–18 листопада 2017 року.
Уже оприлюднено напрями досліджень, за якими вестиметься робота конференції, названо додаткові заходи, що відбуватимуться в її рамках, та озвучені вимоги до оформлення тез і повідомлень учасників.
Роботу буде організовано за такими напрямами:
— Східні рукописи та пам’ятки східного походження в Україні.
— Історія і культура племен та народів Євразійського степу.
— Крим: історія, культура, сучасність.
— Релігії та філософські вчення Сходу.
— Стародавній Схід.
— Іраністика та індологія.
— Сучасний Схід.
Крім того, в рамках конференції заплановано провести круглий стіл «Формування регіональних та етнокультурних ідентичностей населення Криму та Надазов’я», а також панель «Інтелектуальний потенціал в країнах Азії: історичний та соціокультурний аспекти».
Більш докладно про умови участі та вимоги до матеріалів — на сторінці події в соцмережі Facebook.
Довідково:
Агатангел Юхимович Кримський — один із засновників і перших академіків Української академії наук (УАН), перший її секретар (на цій посаді працював з 1919 по 1929 pоки), очолював історико-філологічний відділ УАН. Був главою Інституту української наукової мови. З його ініціативи у Харкові було засновано Всеукраїнську наукову асоціацію сходознавства.
А. Ю. Кримський — автор понад 1000 публікацій: монографій, підручників, статей. Вагоме місце в доробку вченого посідають праці з арабістики, семітології, тюркології, іраністики. Багато уваги приділяв Агатангел Юхимович проблемам розвитку української літературної мови, фольклористичним та етнографічним дослідженням, зокрема з антропології. Учений був також науковим редактором багатьох словників та збірників.
З перекладів Кримського починається школа художнього перекладу східної поезії в Україні й загалом у Європі. Крім того, він залишив велику художню спадщину (поезії, оповідання, повісті), у якій відчувається увага до відтворення психології персонажів.