1 лютого відзначають Всесвітній день хіджабу, запроваджений кілька років тому з ініціативи мусульманки Назмі Хан. Переїхавши з Бангладеш до США, вона стикнулася з нерозумінням і навіть насмішками через те, що носила хіджаб. Назмі запропонувала запровадити окрему дату на честь хіджабу, щоб побороти негативні стереотипи про іслам.
Цікаво, що дата збігається з початком Міжнародного тижня гармонійних міжконфесійних відносин та органічно вплітається в канву його цілей і завдань. Тому й заходи, присвячені Всесвітньому дню хіджабу, відбуваються не тільки 1 лютого, а протягом усього тижня.
Іслам має історичне коріння в Україні, а його послідовники досить широко представлені в релігійній палітрі українського суспільства. Використовуючи цю дату, українські мусульманки знайомлять співгромадян з особливостями свого віровчення, розвінчують міфи та упередження щодо ісламу, зокрема щодо становища жінки в мусульманському суспільстві.
Цього дня представниці інших релігій і світоглядів на знак солідарності з мусульманками, підтримуючи їхнє право обирати одяг відповідно до приписів своєї релігії, не тільки покривають голови, а й беруть участь у їхніх тематичних заходах та акціях.
Ліга мусульманок України, що об’єднує мусульманських жінок з усієї України, цього року проводить низку заходів до Міжнародного дня хіджабу. У Києві, Львові, Запоріжжі та Одесі відбудуться вуличні ознайомчі акції, а в ісламських культурних центрах Києва, Сум, Вінниці, Дніпра та Чернівців — освітньо-культурні заходи.
Як повідомила голова Ліги Ніяра Мамутова, всеукраїнська акція з нагоди Міжнародного дня хіджабу цього року стартує 1 лютого у столиці. На Контрактовій площі активістки жіночої організаціі «Мар'ям» проведуть пізнавальний захід на відкритому повітрі о 14:00. У программі будуть майстер-клас пов'язування шарфу чи хустки, частування та подарунки на пам'ять.