Мавлід об'єднує

Маулід в Ісламському культурному центрі «Аль-Масар» в Одесі

Релігія — фактор, який об'єднує мусульман різних етнічних груп, країн проживання, соціальних верств. Пророк Мухамед, мир йому і благословення, заповідав вірянам триматися разом, вивчати національні звичаї і традиції один одного, постійно розвиваючись і взаємозбагачуючись.

Звичайно, у повсякденному житті людина зазвичай обертається у своєму сформованому колі спілкування — сім'я, друзі, колеги — і рідко виходить за його межі. Великі діаспори з метою полегшення релігійного просвітництва навіть мечеть воліють відвідувати ту, імам якої володіє не тільки державною мовою країни проживання, але також і їх рідною. Тому дуже важливо, що різні громади все-таки об'єднуються для спільних заходів. Наприклад — Мавліду.

Імами з п'яти одеських мечетей зібралися в неділю в Ісламському культурному центрі «Аль-Масар» для спільного повчання і нагадування про моральність, приуроченого до місяця народження пророка Мухамеда, мир йому і благословення. До двохсот присутніх звернулися шейх Шафік (імам мечеті Арабського культурного центру), шейх Мустафа (імам мечеті турецького земляцтва), шейх Нур-ур-Рахман (імам мечеті афганського земляцтва). Представники мечеті узбецького земляцтва обмежилися привітаннями одновірців.

Після виступу гостей імам мечеті ІКЦ «Аль-Масар» Біляль Хамзе звернувся до присутніх з невеликою розповіддю про життєвий шлях пророка Мухамеда (мир йому і благословення), про його справедливість, чесність, доброту, ставлення до своїх родичів, друзів, «шапкових» знайомих і зовсім незнайомих людей. «Найкращий спосіб виявити свою повагу до Пророка — дотримання його Сунни на практиці, а не на словах», — зазначив імам.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.