Меджліс кримськотатарського народу стане представницьким органом у правовому полі України

Меджліс кримськотатарського народу стане представницьким органом у правовому полі України
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров
09.06.2023
Оцініть статтю: 
(52 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Меджліс кримськотатарського народу розпочав процедуру закріплення свого правового статусу як представницького органу кримськотатарського народу. Перший пакет документів 5 червня надійшов до Державної служби України з етнополітики та свободи совісти.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров пояснив, що згідно з ухваленим 2021 року законом «Про корінні народи України» корінний народ має отримати певний правовий статус:

— Знадобився час, щоб розробити нормативно-правовий акт, який буде працювати разом із законом. Кабінет міністрів схвалив ці закони, зокрема «Про порядок, надання статусу представницьких органів корінних народів», і тому Меджліс відповідно до цих умов розробив пакет документів. Протягом 5 днів Державна служба з питань етнополітики має дати відповідь та призначити день подачі документів.

На думку очільника Меджлісу, закріплення правового статусу може сприяти ретельнішому розгляду злочинів Росії щодо кримських татар: 

— Ми були поза правовим полем, для когось з партнерів це було певною проблемою. Зараз, коли є правова визначеність, деяким організаціям, яким це було важливо, будуть більше працювати з Меджлісом.

Рефат Чубаров також прокоментував роботу Гаазького суду щодо міжнародних правопорушень Росії: 

— У юрисдикції суду є спори по конвенціях, які ними підписані та ратифіковані. Росія, своєю чергою, є підписанткою Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації та [Конвенції] про боротьбу з фінансуванням тероризму. З позовом суд зобов'язав Росію скасувати закон «Про заборону меджлісу кримськотатарського народу» та надавати дозвіл в'їзду-виїзду його представникам — Росія не виконала своїх зобов'язань.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.