Меджліс закликає взяти участь в обговоренні проєкту Стратегії розвитку кримськотатарської мови

Меджліс закликає взяти участь в обговоренні проєкту Стратегії розвитку кримськотатарської мови
Меджліс закликає взяти участь в обговоренні проєкту Стратегії розвитку кримськотатарської мови
03.08.2021
Оцініть статтю: 
(66 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Меджліс кримськотатарського народу закликає всіх зацікавлених узяти участь в обговоренні проєкту «Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022–2032 роки», підготовленого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Усі зауваження, пропозиції та доповнення слід направляти до 11 серпня 2021 року на електронну адресу yakymenko@mtot.gov.ua. Консультації з питання, що винесено на обговорення, надають за телефоном (044) 355-14-88.

За результатами обговорення всіх пропозицій, проєкт стратегії буде ухвалений розпорядженням Кабінету Міністрів України.

Як зазначено на сайті Мінреінтеграції, проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022–2032 роки та затвердження плану заходів щодо її реалізації» розроблено на виконання пункту 1 статті 5 Указу Президента України від 26 лютого 2021 р. № 78 «Про окремі заходи, спрямовані на деокупацію та реінтеграцію тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя» та пункту 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2021 р. № 296-р. 

Комплекс заходів у рамках проєкту акта спрямований на законодавче, інституційне, організаційне, фінансове, інформаційне забезпечення функціонування кримськотатарської мови як мови одного з корінних народів України, на розширення сфер її застосування, заохочення до її вивчення громадян незалежно від етнічної належности, популяризацію серед різних вікових груп, особливо серед молоді, що сприятиме не тільки збереженню й розвитку унікального соціокультурного явища, чинника самоідентичности й самовідтворення корінного народу, а й створенню додаткових умов для відновлення територіальної цілісности й державного суверенітету України в міжнародно визнаних кордонах.

Серед стратегічних цілей проєкту акта — володіння та використання кримськотатарської мови особами, що належать до кримськотатарського етносу, інституціоналізація та підвищення престижу кримськотатарської мови, формування цілісного культурно-інформаційного простору кримськотатарської мови.

Документ дозволить сформувати рамкові умови для ревіталізації мови кримськотатарського народу. Головним критерієм успішности проєкту акта буде досягнення результатів, що дозволять виключити кримськотатарську мову з переліку загрожених мов за класифікацією ЮНЕСКО, поступово підвищуючи рівень безпеки мови та послідовно наближаючись до рівня «безпечний» (safe).

З текстом проєкту можна ознайомитися за посиланням.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.