Міністерство у справах ветеранів: військові капелани мають право отримати статус учасника бойових дій

28.01.2021
Оцініть статтю: 
(128 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна переконана, що військові капелани, які разом з українськими воїнами боронили країну на сході, мають право на статус учасника бойових дій, а також відповідні гарантії та соціальний захист.

Повідомляє «Урядовий портал»: «Військові капелани одні з перших підтримали українських захисників на війні. Щоденно вони зміцнювали їхній моральний дух, підтримували віру. Держава, суспільство, капелани — партнери у зміцненні національної єдности та захисту України», — зазначила Юлія Лапутіна.

Нагадаємо, серед сотень капеланів, священників різних церков і релігійних організацій, що надають духовну підтримку захисникам України, є й імами-капелани, що регулярно відвідують воїнів-мусульман як на передовій, так і в місцях дислокації частин і підрозділів на мирній території. 

Управління військового капеланства мусульман України створено після окупації Росією частини українських територій України і початку бойових дій на Донбасі. ДУМУ «Умма», ініціювавши його створення, доручило УВКМУ опікуватися послідовниками Ісламу в лавах Збройних сил України, в Національній Гвардії, у добровольчих батальйонах і Державній прикордонній службі, тобто мусульманами — захисниками Батьківщини.

Роботу організовано таким чином: зону АТО/ООС поділили на чотири сектори — у кожному є свій імам-капелан, що за потреби курсує між військовими частинами та надає духовну підтримку одновірцям. 

Основні напрямки діяльности Управління військового капеланства мусульман України: духовна підтримка військових, надання їм психологічної допомоги, робота з військовими шпиталями; підвищення рівня професійної компетентности капеланів через вивчення тактичної військової медицини та основ психології, що допомагатиме в роботі з людьми з травматичним синдромом; гуманітарна, медична допомога; опіка над родинами загиблих.

Нагадаємо, мусульмани боронять Україну на Сході й жертвують життям за неї — тому й виникла потреба в імамах-капеланах. Перший воїн-мусульманин загинув за Батьківщину невдовзі після того, як почалася військова агресія на Донбасі.

Від самого початку капеланське служіння імамів УВКМУ відбувалося на волонтерських засадах. Імами-капелани не мали офіційного статусу, що подекуди унеможливлювало здійснення обов’язків перед Богом та одновірцями в повному обсязі, зокрема через відсутність офіційних дозволів на відвідування військових підрозділів. Після зустрічі муфтія ДУМУ «Умма» з Головнокомандувачем Збройних сил України генералом армії України Віктором Муженком посадовим особам дали доручення впорядкувати діяльність імамів-капеланів. 

15 червня 2016 року офіційний дозвіл провадити служіння у військових частинах отримано. Це дозволило імамам-капеланам відвідувати своїх одновірців на передовій та возити їм гостинці — у розпалі був місяць Рамадан. Також УВКМУ зняло відеоролик із порадами щодо посту для мусульман, які несуть службу у Збройних силах і добровольчих батальйонах.

Нагадаємо, торік імами-капелани працювали у складі робочої групи над проєктом закону України «Про роботу військового капеланства» на зборах у Комітеті з питань національної безпеки, оборони і розвідки.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.