Вже вп’яте Міжнародна молодіжна літня школа ісламознавства збирає науковців, релігієзнавців, філософів та інших зацікавлених осіб. Цього року її учасники зустрінуться у стінах Острозької академії — першого вищого навчального закладу у Східній Європі, найстаршої української науково-освітньої установи, заснованої у 1576 році.
Як розповів президент ВГО «Український центр ісламознавчих досліджень», муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, місце проведення літньої Школи ісламознавства обрано невипадково: місто Острог є частиною історії Ісламу в Україні:
— Острог — центральне місце проживання волинських татар. У середньовіччі тут було побудовано першу мечеть на Західній Україні; в Острозі мешкала велика татарська мусульманська громада, — розповів Саід Ісмагілов. — На жаль, зараз від цієї громади залишились лише спогади і деякі матеріальні свідчення: мусульманський цвинтар, Татарська вежа, Татарська вулиця. Але це місто пов’язано з Ісламом та мусульманами і має певну духовну спадщину, духовну традицію. Тому провести літню Школу ісламознавства саме в Острозі — чудова ідея.
Цьогоріч основну тематику V Міжнародної молодіжної літньої школи ісламознавства (що має назву «Іслам у Європі, Україні та на Близькому Сході: історія і сучасність») буде присвячено актуальним питанням становища Ісламу й мусульман як в Україні, так і в регіонах, де протягом минулого року сталися найбільш резонансні та значущі події, що впливають на мусульманський світ, а саме в країнах Європи та на Близькому Сході.
Учасники Школи розглядатимуть історію Ісламу в Україні, ісламофобію, проблеми втікачів із мусульманських країн, екстремізму, конфліктів, пов’язаних із припливом мігрантів до Європи, а також міжрелігійний діалог та успішну співпрацю мусульман між собою та з іншими релігійними організаціями і державами.
Як повідомляється, у програмі Школи заплановано лекції, виступи учасників з доповідями, дискусії, зустрічі з науковцями та представниками ісламських релігійних та громадських організацій, інтелектуальні ігри ісламознавчої тематики, екскурсії.
Президент ВГО «Український центр ісламознавчих досліджень» Саід Ісмагілов розповів, що вже зараз є заявки від спеціалістів, які бажають взяти участь в роботі Школи:
— Ми очікуємо ісламознавця з Азербайджану Тімура Атаєва, муфтія мусульман Білорусі Алі Вороновича, двох науковців з Польщі, а також відомих науковців з України.
За словами пана Ісмагілова, зараз прийом заявок на участь в літній Школі ісламознавства триває:
— Заяви прийматимуться до 30 червня. Якщо ж охочих буде більше, ніж запланованих місць, — будемо проводити конкурс. Але поки що вільні місця ще є. Тому всі студенти, молоді науковці, аспіранти, що бажають долучитися до участі в цій Школі, ще встигають це зробити.
На прохання кореспондента «Іслам в Україні» шейх Саід більш докладно торкнувся тематики Школи і роз’яснив — чому саме такий вибір:
— Цього року Школа буде присвячена сучасним тенденціям та трансформаціям в Україні, Європі та на Близькому Сході. Протягом останнього року Європа та Близький Схід стали настільки близькими одне до одного — не географічно, а саме через низку подій, що відбулися — це не повинно лишатися поза увагою науковців, — наголосив Саід-хазрат. — Ну й Україна не мусить стояти осторонь, перш за все, через ті процеси, що відбуваються у нашій державі. Надважливо мати уявлення про те, що відбувається в Європі, на Близькому Сході, і як це може вплинути на майбутнє у трикутнику — Україна, Західна Європа, Близький Схід. Я вважаю, що ця Школа буде дуже цікавою, і запрошую науковців, що займаються ісламознавчою тематикою, долучитися до участі.
Як повідомляє Оргкомітет Школи, вона працюватиме в Острозі з 10 до 15 липня за адресою вул. Семінарська, 2, Національний університет «Острозька академія».
Для участі в Школі треба подати заявку до 30 червня 2016 року.
У заявці треба зазначити таку інформацію:
— прізвище, ім’я, по батькові;
— навчальний заклад чи місце роботи; курс (рік навчання);
— тема доповіді (якщо учасник бажає опублікувати статтю й виступити з доповіддю);
— контактна інформація (e-mail, телефон, поштова адреса).
Витрати на проживання в Острозі, триразове харчування та оплату проїзду в один бік бере на себе оргкомітет. За результатами роботи Школи планується публікація збірки «Аль-Калям № 6».
Вимоги до оформлення статей:
Обсяг не більше 20 тис. знаків (разом із пробілами, вихідними даними, назвою статті та списком літератури), шрифт Times New Roman, 14 кегль, 1,5 інтервал. Посилання на літературу наводяться у квадратних дужках із зазначенням сторінки після коми (напр. [4, с. 5]). Список літератури подається в кінці тексту за алфавітом. Стаття повинна мати коротку анотацію англійською та українською (російською) мовами.
Останній термін подання статей для публікації в збірці — 30 червня 2016 року.
Заявки та статті треба надсилати на електронну пошту: ukrcid@gmail.com, зазначивши в темі — «Школа ісламознавства».
З питаннями щодо участі в Школі звертатися за телефоном: 066 27-45-610, контактна особа — Руслан Халіков.