Муфтій Саід Ісмагілов: «Ні в кого не повинно бути сумнівів щодо існування та незалежности нашої держави»

муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов
муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов
муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов
22.01.2021
Оцініть статтю: 
(80 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Понад сто років тому громадяни Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки вирішили об’єднатися з великою метою — створення єдиної соборної Української Держави.

З нагоди цієї дати до співвітчизників звернувся муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов. Він зазначив, що це важливе національне свято символізує повернення та об’єднання українських земель.

«Понад  сто років тому українці довели, що це можливо. Буття нам ставить нові виклики: нам потрібно звільняти й повертати окуповані території нашої країни. Ми маємо ставити велику мету і прагнути її реалізації. У нашому випадку одним із таких завдань має бути звільнення та повернення до України наших окупованих територій — Криму та Донбасу», — наголосив шейх Саід. 

«Україна постійно боролась за свою незалежність і за свою єдність. Це стало ледь не національною ідеєю — стільки сил і життів віддано за нашу соборність і незалежність! Ми маємо високо цінувати ці здобутки. Я категорично не сприймаю маніпуляцій політиків, які педалюють розмови про „втрату України“, „втрату незалежности“, „зникнення держави“ та інші такі теми. Мільйони українців боролися, захищалися й перемагали, щоб їхні нащадки ставили під сумнів те, за що вони героїчно боролися? Що за неповага така до самих себе?! Ні в кого не повинно бути сумнівів щодо існування та незалежности нашої держави. Це має бути аксіома в голові та серці кожного українця! І це мають чітко усвідомити наші вороги: Україна є, вона незалежна, єдина, соборна, вона такою буде й надалі. І також вони мають чути відусіль, що ми повернемо окуповані Крим і Донбас. Для досягнення високих успіхів, потрібно ставити високу мету, і День Соборности — найкраща дата, щоб про це ще раз нагадати: що ми — гідні, амбітні та хоробрі, ми все пам’ятаємо і повернемо своє. Прошу Божого благословення для України! З Днем Соборности України, шановні українці!» — вітає співгромадян муфтій ДУМУ «Умма».

Довідка: День Соборности України — державне свято, що відзначають щороку 22 січня, в день проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР у 1919 році. Офіційно День Соборности відзначають від 1999 року. Цього дня згадують також іншу подію: за рік перед тим, 22 січня 1918-го, вийшов IV Універсал Української Центральної Ради (УЦР), що проголосив незалежність Української Народної Республіки.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.