Муфтій Саід Ісмагілов — у списку найвпливовіших українців

Муфтій Саід Ісмагілов  — у списку найвпливовіших українців
Журнал «Кореспондент» склав традиційний рейтинг найвпливовіших українців за підсумками 2017 року.
Муфтій Саід Ісмагілов  — у списку найвпливовіших українців
Муфтій Саід Ісмагілов  — у списку найвпливовіших українців
Муфтій Саід Ісмагілов  — у списку найвпливовіших українців
Муфтій Саід Ісмагілов  — у списку найвпливовіших українців
Муфтій Саід Ісмагілов  — у списку найвпливовіших українців
28.12.2017
Оцініть статтю: 
(505 оцінки)
admin
Зображення користувача admin.

Журнал «Кореспондент» склав традиційний рейтинг найвпливовіших українців за підсумками 2017 року.

У списку імен ста наших співгромадян, які, на думку експертів, мають вагу і важелі впливу на суспільство, названо й ім’я муфтія Духовного управління мусульман України «Умма» шейха Саіда Ісмагілова.

У складанні рейтингу найвпливовіших українців взяли участь відомі українські вчені, політологи, журналісти та політтехнологи, які привласнили кожному з кандидатів бал впливовості. Потім проставлені бали підсумовувалися, визначаючи таким чином місце того чи іншого героя в рейтингу. Багато кандидатів були запропоновані експертами самостійно. Загальна кількість кандидатів близько 200, число експертів — 25. Таке співвідношення гарантує високу точність ранжування.

При цьому «Кореспондент» звертає увагу на те, що особи, які ухвалюють рішення в Україні, не змінюються десятиліттями, велика частина людей були в списку ТОП -100 на початку 2010-х. З іншого боку, особи, які отримали важелі впливу після Революції гідності, зуміли зберегти свої позиції і не поступаються досвідченим гравцям. Згідно з соціологічними опитуваннями, українці мають потужний запит на нові обличчя в політиці.

Шейх Саід Ісмагілов — муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», український вчений-ісламознавець, президент ВГО «Український центр ісламознавчих досліджень», відомий громадський діяч. Є послідовником сунітської гілки Ісламу і прихильником ідеї аль-васатія, що означає помірність, збалансовану середину, відмову від крайнощів і радикалізму. Патріот України. Був активним прихильником Революції гідності новітньої історії України, беручи участь безпосередньо як громадянин України в публічних заходах, мітингах, демонстраціях тощо.

У своїх зверненнях до мусульман України і всього українського народу говорить про народження нового українського суспільства. Стверджує, що мусульмани України — невід’ємна і важлива частина українського суспільства і закликає всіх послідовників Ісламу країни активно брати участь у створення нової України, в якій буде подолана корупція і безвідповідальність влади. Закликає мусульман не залишатися осторонь проблем в Україні, навіть для приїжджих, наводячи при цьому приклад пророка Мухаммада (мир йому!), який народився в Мецці, але всім серцем полюбив Медіну, жителі якої дали йому притулок, де він, за словами пана Саіда, активно брав участь в житті міста і захищав інтереси співгромадян, незалежно від їх національності і віросповідання.

Виступає в підтримку мусульман Криму, визнає той факт, що за всі роки незалежності України жоден уряд не опікувався жіночими проблемами кримських татар, які відчували себе абсолютно «далеко» від України, але при цьому стверджує, що у кримську криза кримськотатарський народ усвідомлено вибирає Україну.

Залишався в Донецьку і Маріуполі на початку війни на Сході України, де постійно висвітлював події, давав інтерв’ю, брав участь в мирних акціях протесту. В одному зі своїх звернень муфтій навів низку прикладів того, яку свободу і розвиток має Іслам в Україні, і звернувся до мусульман у світі не посилати на Україну військових найманців. Був активним учасником міжконфесійних молитовних марафонів за мир в Україні.

Разом з представниками інших релігій брав активну участь у визволенні з полону українських громадян, зокрема і греко-католицького священика о. Тихона (Кульбаки), а також відомого вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського.

Є одним з ініціаторів створення і співавтором Хартії мусульман України, а потім — і Соціальної концепції мусульман України.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.