Муфтій України: Прошу Всевишнього, щоб Він прийняв наш піст, наші молитви та всі наші добрі справи.Амін!

Муфтій України: Прошу Всевишнього, щоб Він прийняв наш піст, наші молитви та всі наші добрі справи.Амін!
Муфтій України: Прошу Всевишнього, щоб Він прийняв наш піст, наші молитви та всі наші добрі справи.Амін!
17.06.2018
Оцініть статтю: 
(341 оцінка)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

В усьому світі мусульмани 15 червня 2018 року святкували завершення місяця Рамадан. Українські мусульмани  впродовж всього цього часу не лише тримали суворий піст в світлу пору доби й проводили ночі в щирих молитвах та прославлянні Творця, але й поглиблювали свої знання, вивчаючи  Коран та життєопис пророка Мухаммада (саллаллаху алейхи ва саллям) , допомагали нужденним, активно проявляли свою громадянську позицію, беручи участь в суспільно-значущих акціях та заходах.

Адже цей благословенний місяць є тим часом, коли  найстаранніше здійснюються часом різні види поклонінь: посту, нічного стояння, читання Корану, роздачі милостині та інших  благодіяннь, поминання Аллага, дуа, проханнь прощення і входу до Раю та захисту від вогню.

Це не означає, що зі сходом місяця ввечері 14 червня  активність у справах милосердя чи завзятість в молитвах з боку послідовників Ісламу піде на спад - навпаки,  цей час поглибленого вивчення засад віровчення, усвідомлення його змісту тільки зміцнили мусульман у вірі та зусиль на шляху добрих діянь заради довольства Аплага.

Але є час і для радості та відпочинку - і після святкової молитви вранці 15 червня у всіх мечетях Ісламських культурних центрів України, як і у всьому світі, мусульмани занурились в атмосферу піднесеного урочистого дійства, яскравого святкування завершення місяця випробовувань та обмежень - яке є  відблиском обіцяної вірним винагороди в іншому житті.

Ліше в ІКЦ столиці до мечеті   зранку поспішали понад п’ять тисяч мусульман, аби разом з одновірцями вознести молитви та взяти участь в урочистостях з нагоди завершення Рамадану. До них і до всіх  послідовників Ісламу звернувся Муфтій Духовного управління мусульман України “Умма” шейх Саід Ісмагілов:

Шановні одновірці, брати й сестри!

Скінчився священний місяць Рамадан, протягом якого ми старанно працювали в мечетях та ісламських центрах по всій Україні, щоб здобути нові релігійні знання, самовдосконалитися, виконували соціальне служіння. Я пишаюся, що мусульманська умма України показала себе якнайкраще: за цей місяць відбулося багато доброчинних акцій (допомога мусульманам і немусульманам), реалізовані просвітницькі програми, ми брали участь у важливих суспільних подіях в Україні.

Вінцем надзвичайно плідної праці є це велике свято, що триватиме три дні. У ці дні ми не тільки молитимемося, а проводимо культурні та розважальні заходи по всіх містах України, де є наші громади.

Дуже приємно бачити, що цього року Ід аль-Фітр відбувається фактично одночасно в цілому мусульманському світі, й немає суперечностей щодо його дати.

Сьогодні — п’ятниця, день спільної молитви, тому чимало людей лишилися святкувати в ісламських центрах принаймні до джума-намазу, а дехто й до вечора. Це дуже радісний день — сприяє не лише погода в більшості міст, а й піднесений настрій вірних.

Сподіваюся, що такі відкриті, масові відзначення релігійних свят Ісламу сприятимуть відродженню нашої релігійної традиції, що й досі не відновилась повною мірою після десятиліть радянської тоталітарної системи, коли мусульман так гнобили, що на території України жодна громада не працювала офіційно, і релігійне життя було в підпіллі. Нарешті ми маємо можливість у вільній демократичній Україні відроджувати Іслам та ісламську традицію.

Закликаю наших братів і сестер, щоб після святкових днів вони, згідно з сунною Пророка (мир йому і благословення), постили ще 6 днів у місяці шавваль. Нехай наша релігійна активність не обмежиться Рамаданом! Закликаю всіх мусульман України зберігати той дух, те братерство, той потужний релігійний імпульс, що ми отримали протягом цього місяця! Закликаю не зменшувати нашу побожність і поклоніння, виявляти доброчинність не лише у священний Рамадан, а й протягом року.

Братам і сестрам на окупованих територіях Криму й Донбасу ми бажаємо якнайскорішого звільнення від тоталітарного режиму, адже навіть під час священного Рамадану мусульман там заарештовували й кидали за ґрати, переслідували, звинувачували — абсолютно безпідставно. Молимося й просимо Аллага про звільнення окупованих територій, щоб окупант пішов геть і ніколи не вертався!

І прошу Всевишнього, щоб Він прийняв наш піст, наші молитви та всі наші добрі справи! Амін, - сказав Муфтій Саід Ісмагілов.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.