Мустафа Джемілєв: Не можуть переселенці з материкової частини Росії визначати статус нашої історичної батьківщини

Мустафа Джемілєв: Не можуть переселенці з материкової частини Росії визначати статус нашої історичної батьківщини

Сьогодні, 20 січня, в анексованому Криму відзначають 25 річницю проведення першого в Радянському Союзі референдуму. З відкритих джерел відомо, що 20 січня 1991 року кримчани відповідали на запитання: «Ви за створення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки як суб’єкта Союзу РСР та учасника Союзного договору?». У референдумі взяли участь 1 млн 441 тисяч 019 осіб (81,3% жителів півострова). З них позитивну відповідь дали 93,26%.

Саме підсумки цього всенародного опитування створили передумови для формування кримської автономії, яка пізніше стала частиною незалежної України. Наш кореспондент попросив прокоментувати результати референдуму народного депутата України, Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва.

− Ми тоді заявили, що цей референдум незаконний, адже переселенці з материкової частини Росії або інших регіонів не можуть визначати статус нашої історичної батьківщини, і бойкотували його. Але Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки прислухався до виступів депутатів Кримської облради, які говорили, що Крим − це єдине місце, де найбільш щільно проживають росіяни, тому потрібно створювати автономію. А нам, тим, хто відстоював думку, що це земля кримськотатарського народу, який в переважній більшості ще в місцях заслання, навіть слова тоді не дали. Ось так склалася ситуація, − розповів Мустафа Джемілєв.

Нагадаємо, як уже писав «Іслам в Україні», голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров заявив, що «автономія стала додатковою можливістю для певної діяльності російських структур».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.