Мустафа Джемілєв: Необхідно відновити інститут Уповноваженого з проблем кримськотатарського народу при Президентові України

©️МЗС: 05.10.2020, Мустафа Джемілєв — учасник онлайн-брифінгу в МЗС України
©️МЗС: 05.10.2020, Мустафа Джемілєв — учасник онлайн-брифінгу в МЗС України
09.10.2020
Оцініть статтю: 
(131 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вважає, що необхідно відновити інститут Уповноваженого з проблем кримськотатарського народу при Президентові України, який існував при п’ятому президентові, і назвав чинники, які сприятимуть більш плідній взаємодії Президента України з Меджлісом кримськотатарського народу.

Про це він розповів 5 жовтня 2020 року під час онлайн-брифінгу про політичні переслідування російської окупаційної влади в Криму проти лідерів і представників кримськотатарського народу.

Захід проводився для іноземних дипломатичних представництв і ЗМІ у Міністерстві закордонних справ України.

«Дуже важливою є взаємодія Меджлісу кримськотатарського народу з Офісом президента, з владою України», — цитує пана Джемілєва агенція «Укрінформ».

У цьому контексті, на думку лідера кримськотатарського народу, існує нагальна необхідність у підписанні проєкту постанови про взаємодію Меджлісу кримськотатарського народу з Офісом президента і з главою держави зокрема.

Також пан Джемілєв вважає, що необхідно відновити інститут Уповноваженого з проблем кримськотатарського народу при президентові України, який існував при п’ятому президентові.

Мустафа Джемілєв зазначив, що очікує від української влади ухвалення законодавчих актів про статус корінних народів, про статус кримськотатарського народу і поправок до Конституції, що стосуються статусу Криму.

На думку пана Джемілєва, надзвичайно важливим для процесу деокупації Криму є ухвалення в Україні низки законодавчих актів, зокрема таких законів: про статус корінних народів на території України; про статус кримськотатарського народу, а також прийняття змін до Конституції, що стосуються переформатування Автономної Республіки Крим у національно-територіальну автономію.

Нардеп зазначив, що «всі ці питання обговорювалися з президентом, але поки що якоїсь конкретної відповіді на них ми отримати не можемо».

В онлайн-брифінгу, як повідомляє МЗС України, також взяли участь перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, віце-президент Всесвітнього конгресу кримських татар Ленур Іслямов й адвокат Ніколай Полозов.

Учасники розповіли, що російська окупаційна влада в Криму відкрила низку незаконних кримінальних справ проти Мустафи Джемілєва, Рефата Чубарова і Ленура Іслямова з метою придушення опору тимчасовій окупації півострова.

Вони впевнені, що в такий спосіб Російська Федерація намагається дискредитувати Меджліс кримськотатарського народу і його лідерів.

«Російські окупанти просувають декілька наративів у свідомості міжнародної спільноти: по-перше, що Меджліс є екстремістською організацією; по-друге, що лідери Меджлісу є екстремістами і терористами; по-третє, РФ начебто не прагне переслідувати всіх кримських татар, а лише тих, які загрожують її національній безпеці», — заявив Рефат Чубаров.

У свою чергу, Ніколай Полозов додав, що такі кримінальні провадження не мають жодних юридичних підстав і є повністю сфабрикованими. 

«Через політичну складову кримінальне судочинство відбувається зі значними порушеннями, зокрема права на захист, повністю деформуючи правове поле», — наголосив адвокат.

Мустафа Джемілєв заявив про наміри довести абсурдність звинувачень російської сторони у Європейському суді з прав людини.

З метою протидії грубим порушенням прав людини і системній дезінформації, керівництво України оголосило про створення Кримської платформи як своєрідного міжнародного майданчика, який опікуватиметься проблемами Криму.

«Кримська платформа працюватиме на кількох рівнях. Перший — найвищий політичний рівень, до якого долучаться глави іноземних держав. Другий — рівень глав МЗС і міністрів оборони. Третій — міжпарламентський рівень. І четвертий — рівень експертів,« — поінформувала Еміне Джапарова.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.