Мустафа Джемілєв заручився підтримкою міністра закордонних справ Туреччини щодо кримських політв’язнів

Мустафа Джемілєв заручився підтримкою міністра закордонних справ Туреччини щодо кримських політв’язнів
Мустафа Джемілев разом із очільником турецького МЗС Хаканом Фіданом
11.07.2023
Оцініть статтю: 
(58 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Міністр закордонних справ Турецької Республіки Хакан Фідан зустрівся з лідером кримськотатарського народу, народним депутатом України Мустафою Джемілєвим. У зустрічі узяли участь заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Ахтем Чийгоз, секретар Консультативної ради з питань взаємодії України з арабськими та мусульманськими державами Снавер Сейтхалілєв і голова Фонду національного добробуту Криму Ленур Мамбетов.

Як повідомляє QIRIM.News, сторони обговорили багато питань, зокрема долю кримськотатарських політв’язнів, а також військову та гуманітарну підтримку України з боку Туреччини.

Про подробиці зустрічі Джемілєва та Хакана Фідана QIRIM.News розповів голова Фонду національного добробуту Криму Ленур Мамбетов:

«Під час зустрічі обговорювали питання кримськотатарських політв'язнів у російських в'язницях. Мустафа Джемілєв розповів, що Росія незаконно утримує понад 170 кримських політв'язнів, у тому числі заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла. Джемілєв попросив підтримки Туреччини у звільненні політв'язнів».

Лідер кримськотатарського народу передав голові МЗС Туреччини копії листів дружин політв'язнів, а саме заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла, Асана Ахтемова та Азіза Ахтемова, що вони їх написали президентові Туреччини.

Хакан Фідан підкреслив, що питання кримських татар важливе для Туреччини, додавши, що підтримка кримських татар Туреччиною буде тривати й далі. Також він укотре заявив, що Туреччина не визнає незаконної анексії Криму Росією.

Після Стамбула Мустафа Джемілєв відвідав Анталію та 9 липня зустрівся з громадянами України — вимушеними переселенцями з окупованого Криму та інших регіонів України, що живуть там. Присутні озвучили проблеми, з якими стикаються українські громадяни в Анталії. На зустрічі також був присутній консул України в Анталії Олександр Воронін. 

«Питання переселенців — пріоритетне для нас. Ми вивчили проблеми, що з ними стикаються наші громадяни тут, і, своєю чергою, запропонували їх розв’язання. Ми будемо комунікувати з органами влади Туреччини та нашими дипломатами, щоб полегшити тимчасове перебування наших людей на території Туреччини», — зазначив Джемілєв і подякував посольству України та українським консульським установам за плідну співпрацю в рамках цих питань.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.