«Ми обрали Україну» — українські лікарі арабського походження героїчно рятують людей під час війни

«Ми обрали Україну» — українські лікарі арабського походження героїчно рятують людей під час війни
Нагороджені лікарі під час пресконференції
02.09.2022
Оцініть статтю: 
(109 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Український центр діалогу та комунікацій (УЦДК) нагородив лікарів арабського походження, що з початку повномасштабного вторгнення в Україну не припинили виконувати свій медичний обов’язок і героїчно рятували постраждалих від російської агресії.

Нагородження відбулося під час пресконференції «Ми різних національностей, але ми єдині в боротьбі за мир в Україні», проведеної 31 серпня за сприяння Товариства Червоного Хреста України та Державної служби України з етнополітики та свободи совісти (ДЕСС).

Про це повідомляє сайт ДЕСС.

Арабська громада України активно чинить опір окупантам і допомагає нашій країні на інформаційному фронті, у волонтерстві, медичному забезпеченні. Нагороди від УЦДК отримали хірурги, стоматологи, гінекологи та лікарі інших спеціальностей. 

«Україна не обирала нас. Це ми обрали Україну, і вона стала для нас чудовим прикладом свободи й демократії», — сказав президент УЦДК шейх Емад Абу Алруб, зазначивши, що найвища цінність для народу України — це єдність.

«Нас усіх тут об’єднує одне: любов до України, прагнення правди та справедливости. Кожен із нас робив те, що міг, і робитиме те, що може. Це для мене і є справжній патріотизм», — заявив Фаді аль-Таріфі, головний лікар-стоматолог клініки New DENT, який ще від початку російської агресії на сході України у 2014 році надавав на волонтерських засадах свої послуги для учасників бойових дій та їхніх сімей.

«Наші колеги арабської ідентичности з перших днів війни чергували в лікарнях, надавали першу допомогу, рятували від інсультів і паралічів. <…> Нині в Україні безпрецедентна гуманітарна криза, 14,5 млн українців покинули свої домівки. І мені приємно, що арабська організація висловила ініціативу допомогти в подоланні цієї гуманітарної кризи», — прокоментував президент Товариства Червоного Хреста України Микола Поліщук.

«Ми стали свідками безпрецедентної єдности українського народу у протидії агресії Росії. В Україні проживає понад 130 етнічних спільнот, і всі вони стали на захист України. Це й безпосередньо воєнна протидія, і інформаційна робота, і гуманітарна робота, і медична допомога», — сказав заступник Голови ДЕСС Ігор Лоссовський.

Під час заходу президент ГО «Український центр діалогу та комунікацій» шейх Емад Абу Алруб і президент Товариства Червоного Хреста України Микола Поліщук підписали меморандум, спрямований на надання гуманітарної допомоги населенню країни.

«Меморандум передбачає співпрацю шляхом об’єднання зусиль для реалізації спільних заходів, ініціатив та проєктів з надання гуманітарної допомоги вразливим категоріям населення України, — пояснив президент ТЧХУ. — <…> Він діятиме до 31 грудня 2023 року».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.