МЗС України протестує проти переміщення затриманих мусульман з Криму до РФ

МЗС України протестує проти переміщення затриманих мусульман з Криму до РФ
17.01.2018
Оцініть статтю: 
(437 оцінки)
admin
Зображення користувача admin.

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з незаконним переміщенням до Російської Федерації громадян України Мусліма Алієва, Еміра-Усеіна Куку, Вадима Сірука, Енвера Бекірова, Рефата Алімова, Арсена Джеппарова, затриманих на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим за сфабрикованими обвинуваченнями у терористичній діяльності.

Як підкреслюється в коментарі, оприлюдненому на сайті українського зовнішньополітичного відомства, відповідно до норм міжнародного гуманітарного права державі-окупанту забороняється здійснювати примусове переміщення громадян окупованої держави на територію держави-окупанта. Вчинення державою-окупантом таких протиправних дій тягне за собою її міжнародно-правову відповідальність.

Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони припинити практику незаконних переміщень українських громадян з тимчасово окупованої території АР Крим і м. Севастополь до Російської Федерації та негайно повернути їх на територію України, йдеться в коментарі МЗС.

Нагадаємо, з самого початку окупації Криму так звані правоохоронці на півострові та російські спецслужби розпочали акції залякування і тиску на кримських татар та інших проукраїнських громадян. Практикуються також незаконні обшуки, позасудові розправи, викрадення та вбивства, які залишаються нерозслідуваними.

Серед надуманих звинувачень, які найчастіше висуваються на адресу мусульман — «екстремістська та терористична діяльність», причетність до забороненої в РФ організації «Хізб ут-Тахрір».

Серед в’язнів, які сидять за гратами в окупованому Криму, левова частка притягнуті до відповідальності за релігійною ознакою.

Раніше активіст кримськотатарського руху, координатор Комітету із захисту прав кримськотатарського народу Сінавер Кадиров прокоментував спроби підконтрольної Кремлю кримської «влади» представити кримських татар як терористів. За його словами, затримуючи все нових і нових кримських мусульман у так званій «справі Хізб ут-Тахрір», підконтрольна Кремлю кримська влада намагається створити у хазяїв враження своєї успішної роботи й отримати для себе привілеї.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.