Щирі емоції − це те, що завжди буде відрізняти дитину від дорослої людини. У цьому переконалися і журналісти QHA, коли провели день в освітньому центрі «Кримська родина» в компанії юних представників кримськотатарського народу, які вимушено залишили Крим і перебралися на материкову частину України через окупацію півострова Росією.
На жаль, поки дітвора не може проводити повноцінний навчальний тиждень, навчаючись тільки 2 дні − в середу і в суботу, але вони завжди з нетерпінням рахують дні до моменту, коли знову візьмуть рюкзак і маленькими кроками відправляться до своїх педагогів.
Кримськотатарський клас постійно поповнюється, маючи вже більше 30 учнів. Вік «майбутнього» української держави − від найменших чотирьохлітніх до одинадцятирічних учнів середньої школи. У групі зібрана дітвора з усього Криму: Сімферополя, Севастополя, Бахчисарая та Євпаторії.
Журналісти QHA застали учнів за уроком музики, який, до речі, викладає Джеміль Каріков, що написав музику до історичної військової драми «Хайтарма». Під час заняття діти уважно слухали свого викладача, ловлячи кожне його слово.
Готуючись до Дня кримськотатарської мови, який відзначається 21 лютого, учні читали вірші і співали гімн свого народу. Показово, що в групі також вчаться російські діти, які в Севастополі жили поруч з кримськотатарської громадою, а покинувши півострів, вирішили не відриватися від своєї міцної сім’ї. До свята рідної мови учні також приготували малюнки, які виконали в синьо-жовтому кольорі рідного прапора. На своїх картинах юні художники малювали Крим, гори і море, саме те, чого, як вони зізналися, їм дуже не вистачає.
Кореспондент QHA попросив дітвору описати Крим одним словом, сказати перше, що прийде в голову. І на відміну від політиків, які довго думають, приміряючи відповіді, щоб підняти свій рейтинг, діти відразу щиро назвали Крим батьківщиною.