На початку 2019 року збереться справді Всеукраїнський з’їзд мусульманських громад — на противагу номінальному

На початку 2019 року збереться справді Всеукраїнський з’їзд мусульманських громад — на противагу номінальному
©ukrpress.net

22 листопада ДУМУ «Умма» та ДУМ Криму оприлюднили спільне звернення про те, що з метою більшої консолідації мусульман на тлі великого запиту на консолідацію всього українського суспільства мусульманські духовні управління, зокрема Духовне управління мусульман Криму, Духовне управління мусульман України «Умма», незалежні громади та інші мусульманські організації України, ініціюють проведення в першій половині 2019 року Всеукраїнського з’їзду мусульманських громад, для участі в якому будуть запрошені всі мусульманські громади та організації України.

Звернення з’явилося після того, як стало відомо, що 23 листопада 2018 року одне з кількох офіційно зареєстрованих в Україні мусульманських духовних управлінь укотре проведе захід, що презентується ним як «з’їзд мусульман України». «Назва дуже гучна та офіційна, проте цей захід є лише з’їздом послідовників саме цього духовного управління й ніяк не презентує думки та позиції всіх мусульман нашої країни, адже в Україні функціонують ще кілька офіційно зареєстрованих мусульманських духовних управлінь, регіональних об’єднань та чимало незалежних мусульманських релігійних громад», — підкреслено у зверненні.

Натомість автори документа ініціюють скликання справді Всеукраїнського з’їзду мусульманських громад. Вони оголосили, що в найкоротші терміни буде створена відповідна робоча група, до складу якої запросять представників усіх мусульманських організацій. Саме такий Всеукраїнський з’їзд, що покликаний залучити до внутрішньоконфесійного діалогу всіх мусульман України, включаючи мусульман тимчасово окупованих Російською Федерацією Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, а також окремих районів Донецької та Луганської областей, дозволить на гідному рівні презентувати думки, бажання та спільну позицію мусульманських громад та організацій нашої країни.

Ініціатори звернення впевнені, що широкий внутрішньоконфесійний діалог між мусульманскими організаціями України сприятиме зміцненню миру, взаємної поваги, толерантності та захисту національних інтересів нашої країни, а також дозволить долучитися українським мусульманам повноцінно брати участь у побудові сучасного громадянського суспільства.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.