На виставці в Києві можна побачити Коран та хамаюли польських татар

27.03.2018
Оцініть статтю: 
(340 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Польщі татари завжди були невеликою групою, як порівняти з поляками, русинами, литвинами. Сьогодні їх налічується близько 2,5 тис. осіб, які зосереджені переважно у Білостоці та Гданську. Попри малочисельність, татари залишили потужний слід у польській культурі.

Про це розповіла директор історичного музею Білостока Люцина Леміш, яка є співавтором виставки «Традиції і сучасність татар-польських мусульман», що розпочала свою роботу в Києві 21 березня у приміщенні «Кримського дому».

Як йдеться у репортажі з відкриття, оприлюдненому QHA, виставку було організовано за сприяння Міністерства закордонних справ Польщі. Експозиція була створена декілька років тому і пройшла з величезним успіхом у багатьох польських містах. Зараз її оновили, додали нові експонати і підготували для демонстрації на майданчиках за межами країни — її вже показували у Катарі, Казахстані, Туреччині, а зараз вона відкрилась і в столиці України.

Найважливішими артефактами польських татар, з якими можна ознайомитися на виставці, є релігійні книги, насамперед Коран, які були написані вручну. Важливим надбанням польських татар є хамаюли — збірники молитов, створені імамами на різні випадки життя. Вони були написані арабським шрифтом, але фонетично передають польську і білоруську мови.

Виставка працюватиме в «Кримському домі» до 6 квітня, а потім відправиться містами Західної України — в Острог, Львів, Тернопіль.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.