Нардеп з трибуни Верховної Ради закликав визнати незалежність Ічкерії

Нардеп з трибуни Верховної Ради закликав визнати незалежність Ічкерії
Олексій Гончаренко під час виступу у Верховній Раді
13.10.2022
Оцініть статтю: 
(72 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Депутат Верховної Ради України Олексій Гончаренко закликав визнати незалежність Чеченської Республіки Ічкерія. Під час виступу в парламенті він заявив, що Ічкерія має бути вільна, а Росія деколонізована, а також назвав Кадирова «злочинцем, що продався Путіну». 

В опублікованому відеозаписі промови Гончаренко назвав пропоноване рішення «історичним» і наголосив, що окуповані країни та народи мають звільнитися від Москви:

— Шановні друзі, ми ухвалюємо історичне рішення, надзвичайно важливе: про право на самовизначення народів, поневолених, колонізованих цією тюрмою народів, Російською імперією. Сьогодні — у вигляді Російської Федерації. І звертаємося до всього світу, щоб вони зробили те саме. Дуже важливо: сьогодні Україна вирвалась з цієї тюрми народів, і ми зі зброєю в руках захищаємо свою волю. І ми обов’язково переможемо! Але після того ми маємо не зупинитися, а простягнути руку [допомоги] тим, хто теж має право на своє вільне життя і чиє право забрала Росія <…> Подивіться, все почалося з Ічкерії: у 2000 році вони остаточно підкорили Чечню, а після того сьогодні в Україні воюють тоді ще ненароджені чеченські хлопчики та вбивають українців. Через таких гауляйтерів-колаборантів, зрадників свого народу, як їхній «фельдмаршал» «дон-дон» Кадиров. <…> А далі вони продовжили — далі була <…> Південна Осетія, Крим, Донбас. Всюди одне й те ж саме: захопили, людей перетворили на «м’ясо», кинули вбивати інших, щоб захопити нову територію. Це треба припиняти. У Верховній Раді лежить проєкт Постанови «Про визнання незалежності Ічкерії» Почнімо та ухвалимо це рішення!»

Нардеп переконаний, до деімперіалізація Росії розпочнеться з Кавказу.

Проєкт постанови про визнання суверенітету Чеченської Республіки Ічкерія на розгляд ВР ще в липні цього року внесли депутати Верховної Ради України Олексій Гончаренко та Муса Магомедов.

Нагадаємо, 7 жовтня 2022 року, Верховна Рада України ухвалила рішення № 8108 про звернення до міжнародної спільноти щодо Північних територій Японії, яким визнає, що ці території окуповані Росією. Пункт третій документа рекомендує Президенту України звернутися до глав іноземних держав із пропозицією про створення міжнародної ініціативи з деокупації окупованих РФ територій суверенних держав. 

Того ж дня Володимир Зеленський підписав Указ №692/2022 «Про питання Північних територій Японії», у якому сказано, що Північні території (так у Японії називають острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї) — це невіддільна частина Японії.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.