Наймолодші учні Всеукраїнської асоціації з вивчення Корану під час Рамадану досягли неабияких успіхів

Наймолодші учні Всеукраїнської асоціації з вивчення Корану під час Рамадану досягли неабияких успіхів
Наймолодші учні Всеукраїнської асоціації з вивчення Корану під час Рамадану досягли неабияких успіхів
28.05.2020
Оцініть статтю: 
(111 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

В останній день священного Рамадану — у суботу 23 травня 2020 року — Всеукраїнська асоціація з вивчення Корану провела онлайн-зустріч з учнями — наймолодшими українськими послідовниками ісламу, які вивчають закладені у Священній Книзі мудрість і настанови, опановують читання Послання напам’ять, відшліфовують вміння застосовувати правилами таджвиду.

Онлайн-формат обумовлений карантинними обмеженнями, впровадженими з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції. І хоча подекуди карантин дещо послаблений, але все ще потрібно дотримуватися соціального дистанціювання.

Крім того, формат відеоконференції дозволяє розширити географію учасників.

Зустріч провели журналіст Ділявер Саідахметов (м. Київ), який модерував онлайн-конференцію, і хафіз, глава Всеукраїнської асоціації з вивчення Корану, імам мечеті Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада, викладач Корану шейх Мурат Сулейманов (м. Львів).

Ділявер Саідахметов ознайомив присутніх й аудиторію слухачів (зустріч транслювалася в соцмережах) з історією вивчення Корану в незалежній Україні, а також розповів про мету створення й етапи становлення Асоціації.

«Майже 20 років тому, у 2001 році в Криму відкрили Вище Медресе хафізів, школу хафізів у місті Сімферополі, яка за 10 років свого існування підготувала сотні хафізів, які вивчили Коран повністю, — зазначив модератор. — Коли всі учні роз’їхалися по різних містах України і по різних країнах, з’явилась ідея створити Всеукраїнську асоціацію з вивчення Корану, яка існує відтоді вже 10 років, реалізуючи свою мету, яка полягає у вивченні Корану і навчанні інших. На сьогодні ми маємо двісті учнів з різних міст України».

Ділявер Саідахметов зауважив, що Рамадан — час, традиційний для поглибленого вивчення Корану, а карантин, що збігся з ним в часі, разом з певними незручностями мав і позитивні наслідки: можна було більше уваги приділити навчанню, опановувати мову послання, зосередитися на тонкощах вимови при читанні, запам’ятовувати аяти.

Про умови здійснення навчання в умовах карантину і свої досягнення розповідали під час відеоконференції учні Асоціації.

Одна з учениць, тринадцятирічна киянка Анфаль Альхамад, поділилася, що їй вдалося вивчити 14 джузів, а на запитання ведучого, що б вона відчула, якби вивчила всю книгу напам’ять і її б визнали хафізою, відповіла, що безсумнівно — це була б радість, адже вона змогла б навчити Корану інших.

Розповідали про свої здобутки й інші учасники онлайн-зустрічі, зокрема одинадцятирічний Іслям Чауш (м. Київ), який опанував вісім джузів; Ясин Гузик, який додав до того, що вивчив раніше, ще п’ять джузів. П’ять джузів вивчив і дванадцятирічний Абдуррахман з Білогородки.

(Нагадаємо: «джуз» — означає «частина»; джуз — це одна з 30 приблизно рівних частин Корану, що читається по одній протягом кожного дня місяця Рамадан. Кожен джуз складається з двох хізбів. («Хізб» — арабське слово, яке використовується для позначення 1/60 частини Корану).

Учень Асоціації Мустафа Каді розповів про мету й очікувані результати і досягнення у навчанні. Зі слів підлітка, він мріє вивчити Книгу напам’ять повністю заради задоволення Всевишнього Аллага, а також для того, щоб ним були задоволені батьки.

Ведучий зауважив, що попри те, що ця зустріч відбулася з підлітками, цільовою аудиторією Всеукраїнської асоціації з вивчення Корану є не лише особи цієї вікової категорії.

Тут здобувають знання особи різного віку — від зовсім маленьких дітей до людей досить поважного віку. Тобто всі, хто має бажання і прагнення до пізнання Книги.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.