«Не приїздіть до України заради Путіна! Наведіть лад в нашій Сирії» — звернення сирійця до земляків

«Не приїздіть до України заради Путіна! Наведіть лад в нашій Сирії» — звернення сирійця до земляків
У Сирії триває вербування найманців на війну в Україні
01.04.2022
Оцініть статтю: 
(83 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Сирієць за походженням,   житель одного з тимчасово окупованих українських міст, закликав  земляків у Сирії, що їх вербують на війну проти України:  «Не приїздіть до України заради Путіна!» 

Видання «Главком», не розголошуючи з міркувань безпеки прізвище автора, публікує  звернення сирійця:

«В Україні я живу понад 30 років із батьками. Одружений, у мене дружина-українка. Тут, в Україні, понад 3 млн мусульман. І українці, і татари тут мешкають вільно — дуже добре, мирно, дружно. Ми шануємо їх, вони шанують нас. Я довіряю українцям, бо ми приїхали до них. Вони нас прийняли, як колись сподвижників пророка Мухаммада (мир йому і благословення), що поїхали до Африки з Мекки. Пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав: „Ідіть туди, там — цар, що нікого не утискає. Він дуже справедливий християнин“». 

Автор зазначає, що мав в Україні будинок, роботу, машину, дуже гарних друзів-українців, яким цілком довіряв. Довіра була взаємна: українці легко давали товар у борг. Працювали спокійно, святкували свято Курбан-байрам та інші. Ніяких утисків не було. 

«Місяць тому, як ви чули, російські путінські кафіри напали на нас, — пояснює він. — Після цього в нас не лишилося ні води, ні хліба, ні світла, ні зв'язку. Без опалення діти мерзнуть. Не знаємо, де тепер наші друзі, брати. Ні роботи, нічого тут не лишилося. Наче ІДІЛ сюди прийшов — як Хомс і Ракка після ІДІЛ. В Україні міста Маріуполя вже майже на 90% немає. Тож я прошу вас, земляки-сирійці, не приїздіть сюди заради Путіна, не утискайте християн, юдеїв, мусульман, що тут живуть! Бо пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав: „Хто утискає християн та юдеїв, той буде моїм ворогом у Судний день. І хто вб’є одну людину — його гріх буде, ніби він убив усе людство“. Тут гине багато молодих хлопців, дітей, людей похилого віку. Якщо хочете навести лад, наведіть його в нашій Сирії. Прошу вас не приїздити сюди, дайте нам спокій! Україна нікого не утискала, ні на кого не нападала. І дай Боже, щоб це все швидше скінчилося. Салам». 

Як нагадує видання, у Сирії, на територіях, підконтрольних режиму Башара Асада, Росія відкрила 14 центрів вербування найманців, що їх планують послати на війну проти України

Запис звернення  сирійця до земляків доступний у Telegram

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.