«Нехай кожен з нас має намір зробити все, що в його силах, щоб наблизити цю перемогу» — Саід Ісмагілов

«Нехай кожен з нас має намір зробити все, що в його силах, щоб наблизити цю перемогу» — Саід Ісмагілов
Саід Ісмагілов на мінбарі мечеті Ісламського культурного центру Києва
28.02.2023
Оцініть статтю: 
(68 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У річницю повномасштабного вторгнення РФ колишній муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», а нині парамедик Саід Ісмагілов, перебуваючи на ротації, провів п’ятничну проповідь у найвідвідуванішій мечеті Києва.

Основною темою була російсько-українська війна. Колишній муфтій наголосив, що всі добре усвідомлюють, що росіяни воюють не так із військовими, як із цивільними: 

— Вони обстрілюють та руйнують багатоповерхівки, торгові центри, лікарні, пологові. Тому це не війна лише проти Збройних сил України — це війна проти кожного з нас! Я переконаний: те, що ми живі — це милість Всевишнього. Але ця страшна війна триває.

Саід Ісмагілов підкреслив, що оборона українськими мусульманами своєї країни — праведний вчинок, з погляду Ісламу: 

— Кожен мусульманин, що захищає свою віру, свою родину, майно та життя, якщо він загине — буде праведником перед Всевишнім Аллагом. Ми не нападали на Росію та її мусульман. Це вони прийшли напасти на нас, а їхні муфтії та духовні лідери не просто підтримують цю війну, а переконують, що їхній обов'язок приходити [сюди] та вбивати нас. 

У проповіді шейх Саід згадав про злочини проти українського народу, вчинені російськими військами: 

За рік повномасштабної війни зруйновано та пошкоджено щонайменше 5 мечетей: у Костянтинівці, Харкові, Бахмуті та Маріуполі. Будинки Всевишнього Аллага, які мусульмани будували на власні кошти, щоб наші діти могли прославляти [Його] й поклонятися, зруйновані! Виправдань цим злочинам немає ніяких. 

Саід Ісмагілов також нагадав, що за минулий рік, на жаль, є загиблі військовослужбовці-мусульмани, в тому числі азербайджанці, кримські татари, етнічні українці. Він звернувся з молитвою за них до Всевишнього:

— Я прошу в Аллага великої винагороди, благословення та прощення всіх гріхів для всіх наших мусульманських воїнів і всіх наших захисників. Прошу, щоб пречистий Аллаг прийняв їхні жертви! 

Наприкінці п’ятничної проповіді колишній муфтій ДУМУ «Умма» звернувся з молитвою за мир в Україні та закликав мусульман робити все задля перемоги: 

— Я прошу Всевишнього Аллага, щоб він дарував нам перемогу, щоб усі повернулися до своїх домівок, мечетей! Після нашої перемоги в нас дуже багато роботи. Нам з вами доведеться відбудовувати всі зруйновані ворогом мечеті. Нехай кожен із нас має намір зробити все, що в його силах, щоб наблизити цю перемогу! Тож нехай Всевишній Аллаг допоможе нам на цьому великому, справедливому та праведному шляху.

Повне відео п'ятничної проповіді можна переглянути за посиланням.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.