«Нехай наступний Рамадан почнеться в мирі!» — Володимир Зеленський

«Нехай наступний Рамадан почнеться в мирі!» — Володимир Зеленський
Кадр з відеозвернення Володимира Зеленського
«Нехай наступний Рамадан почнеться в мирі!» — Володимир Зеленський
Ілюстративне фото
«Нехай наступний Рамадан почнеться в мирі!» — Володимир Зеленський
«Нехай наступний Рамадан почнеться в мирі!» — Володимир Зеленський
23.03.2023
Оцініть статтю: 
(66 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Президент України Володимир Зеленський привітав мусульман України з настанням місяця Рамадан. 

За словами голови держави, значна частина нашої української мусульманської громади, кримськотатарського народу мусить зустрічати священний місяць в окупації, під загрозою російських репресій та знущань у Криму, під обстрілами в інших частинах України та в боях на передовій.

— Я не маю сумніву,  ми повернемо свободу, повагу, безпеку всій нашій державі й усім громадам, — переконаний президент.

Володимир Зеленський у своєму відеозверненні зауважив, що великій частині мусульман України, зокрема кримськотатарському народу, вже вдруге доводиться зустрічати Рамадан під обстрілами та в боях на передовій.

— Хай сила молитви в цей священний місяць допоможе нам в очищенні України від російського безбожного зла і тих, хто не вірить ні в що насправді. <…> Хай наступний Рамадан почнеться в мирі на всій вільній від Росії українській землі. Рамадан Мубарак!

Також із початком священного Рамадану українських мусульман привітала Державна служба України з етнополітики та свободи совісти (ДЕСС)

У привітанні Рамадан названо місяцем милости та прощення, щедрости та добрих справ: 

— Це період, коли віруючі мусульмани відволікаються від повсякденних мирських турбот і повністю присвячують себе Богові. 

На офіційній фейсбук-сторінці служби зазначено, що саме в цей благословенний місяць Всевишній Аллаг дарував [людям] Коран, знаменням якого є шлях істини, добра й милосердя, зближення людей і збереження миру.

«<…> Для українських мусульман сьогодні додалися нові постулати: опір ворогу, насиллю, несправедливості, боротьба за свободу і незалежність у цій несправедливій війні. І попри всі випробування, де б не молилися віряни — у мечетях чи вдома, в окопах чи в укриттях, — незмінним залишається пізнання віковічних цінностей благословенного Рамадану: збереження миру, зближення людей, любови та милосердя, — зазначає ДЕСС. — Нехай цей Рамадан буде благословенним для нашої України, стане місяцем перемоги, справедливости та миру! Боремося, віримо й разом ідемо до перемоги!»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.