НОВИЙ УДАР ОКУПАЦІЙНОЇ ВЛАДИ ЩОДО КРИМСЬКИХ ТАТАР

26.01.2015
Оцініть статтю: 
(145 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Сьогодні, 26 січня, озброєні люди прибули на кримськотатарський телеканал ATR в Сімферополі і вилучили комп'ютерний сервер, телеканал відключений від аналогового мовлення. Причиною таких дій з боку співробітників поліції стали відеоматеріали подій річної давнини, зокрема, масштабного мітингу під стінами кримського парламенту 26 лютого 2014, які зберігалися на сервері.

За словами кореспондента АТР Шевкета Наметуллаєва у будівлі телеканалу знаходиться велика кількість представників силових структур, у тому числі слідчі з ФСБ і Слідчого комітету.

«Зараз ведуть бесіду з керівництвом. Біля кожного кабінету виставили озброєну людину. Трохи паралізували роботу, але ефір поки йде. Знімати забороняють, погрожують забрати техніку», - повідомив кореспондент.

В екстреному випуску на телеканалі ATR повідомили, що керівництво телеканалу готове надати всю інформацію добровільно, оскільки без сервера вихід в ефір неможливий.

Заступник генерального директора з інформаційної політики кримськотатарського телеканалу ATR Ліля Буджурова звернулася в прямому ефірі до народу і засудила дії місцевої влади, з дозволу якої силовики увірвалися на телеканал.

«Як ви будете дивитися в обличчя кримським татарам? Це виконання указу про реабілітованих громадян? Так ви виконуєте указ президента Росії?», - сказала вона в ефірі.

«Я сподіваюся, влада віддає собі звіт в тому, що вона робить і який удар вона робить і по народу, і по своїй репутації, як федеральна влада», - додала Буджурова.

Телеканал працює з перериваннями на екстрені новини та заяви.

Біля будівлі телекомпанії збираються телеглядачі, шанувальники АТR.

«АТР - це все, що є у нашого народу. Якщо зараз вони закриють його, я не знаю, що буде далі. Це плювок в наш народ», - сказав кореспонденту Крим.Реалії один з числа прибулих телеглядачів Ескендер.

На місце також прибув заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

«Це елемент залякування кримських татар, щоб кримські татари знали своє місце. Але даремно вони це роблять так радикально. Адже телеканал АТR більше дає інформацію про культуру, не торкаючись політики. Це єдиний кримськотатарський канал у світі, а тому народ буде з каналом до кінця», - сказав він.

Рефат Чубаров висловився на своїй сторінці в Фейсбук про те, що єдиною метою силовиків є розгром телеканалу.

«Окупаційна влада не може змиритися з тим, що на півострові все ще працюють журналісти, для яких гідність і честь є понад страху, а служіння своєму народу - важливіше всяких обіцянок з боку окупаційної влади...», - зазначив Чубаров.

Працівники, які знаходяться всередині будівлі, на телеканалі відключили Wi-Fi. Співробітники припускають, що це робиться для того, щоб не було витоку інформації про проведення обшуку в соціальні мережі.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.