Одиночний пікет відомого адвоката перед СБУ

Ібрагім Татієв: «Куме, у вас СБУ проводила обшук? — Так, проводила! — І що знайшли? — Ну, що підкинули, те й знайшли!»
© Gelo Zhuraveli
12.03.2018
Оцініть статтю: 
(475 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Відомий адвокат і блогер, старший радник юстиції у відставці, учасник акцій мережі термінової допомоги в Amnesty International Ібрагім Татієв 8 березня провів одиночний пікет під офісом голови СБУ через обшук в Ісламському культурному центрі Києва, що відбувся 6 березня.

У своєму дописі у Facebook адвокат акцентує увагу на тому, що столичний ІКЦ відомий своєю принциповою й активною проукраїнською позицією. На відео, яке розміщено в соцмережі, Ібрагім Татієв коментує ситуацію:

— Судячи з усіх даних, співробітники та керівництво (ІКЦ — Ред.) говорять правду, тому що за їх релігійним світоглядом ці книги їм аж ніяк не підходять — ну, не те підкинули! Просто як в анекдоті: «Куме, у вас СБУ проводила обшук? — Так, проводила! — І що знайшли? — Ну, що підкинули, те й знайшли!». А взагалі це страшно, що спецслужба за умов неоголошеної війни робить таке…

Під час акції Ібрагім Татієв тримав у руках кілька плакатів: «Пане Грицак! СБУ — філіал ФСБ?», «Українці! Не дайте себе обдурити! Агенти Кремля в СБУ провокують в Україні міжрелігійну і міжнаціональну ворожнечу!», «Вимагаю назвати і покарати організаторів і виконавців провокації проти Ісламського культурного центру в Києві». Один із плакатів містив символічно «виправлену» адресу СБУ — «Луб'янка, 33».

Як зазначив правозахисник, дії СБУ проти ісламських культурних центрів Києва та інших міст України (торік подібні обшуки проводилися в Сумах та Житомирі) несуть серйозну загрозу Україні:

— За такою моделлю в Росії спочатку підкидали «заборонену літературу», а потім від імені мусульман підривали російські міста, будинки, будівлі. Агенти російських спецслужб глибоко окопалися у лавах Служби безпеки України і мають намір діяти ще гостріше й нагнітати обстановку в Україні. Це загрожує національній безпеці нашої держави, конституційним правам на життя та здоров’я українських громадян всіх національностей.

Вивчивши матеріали з відкритих джерел щодо подій в ІКЦ, Ібрагім Татієв підкреслив, що необхідно відкрити кримінальне провадження за фактом зловживань з боку співпрацівників правоохоронних органів під час проведення обшуків у громадських місцях, які стосуються мусульман України. Також він звернувся до Президента України:

— Гадаю, що пан Грицак та його воїнство безпосередньо підпорядковуються та є підзвітними Президентові України, тому я вимагаю, щоб Петро Порошенко втрутився у цю ганьбу, в цей безлад і нарешті навів порядок у спецслужбах. Йдеться про національну безпеку, про життя і здоров’я українців усіх національностей!

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.