Окупанти у Криму засудили дитячого тренера до 17 років колонії

Окупанти у Криму засудили дитячого тренера до 17 років колонії
Еміль Зіядінов у залі «суду» через скло спілкується з сином Фото © Кримська солідарність
25.04.2022
Оцініть статтю: 
(183 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Південний окружний військовий суд оголосив вирок 37-річному дитячому тренеру Емілю Зіядінову у справі «Хізб ут-Тахрір». Кримськотатарського активіста засудили до 17 років колонії суворого режиму. 

Як повідомляє «Кримська солідарність», у так званому останньому слові Зіядінов заявив, що кримськотатарський народ ніколи не буде зламаний:

«Кримські татари — мусульманський народ і з допомогою Аллага ніколи не будуть зламані. Краще померти, як жити у приниженні. До мого народу ніколи не зможуть прикріпити ярлик тероризму та екстремізму. У всьому світі знають, що ми ведемо мирну боротьбу за правду і справедливість способами, що розбігаються з насильством і будь-якими фізичними діями, що ведуть до нього».

Згідно з засудом, Еміль Зіядінов «організовував конспіративні збори „Хізб ут-Тахрір“, забороненої в РФ, в одному з домоволодінь у Криму.

Свідчення проти активіста дав таємний «свідок», якийсь «Татаров». Він заявив, що Зіядінов був членом організації „Хізб ут-Тахрір“, проводив конспіративні заходи, на яких він та інші не встановлені слідством особи активно вивчали ідеологію «Хізб ут-Тахрір», активно вербували інших осіб. Так званий свідок не зміг докладно повідомити суд, за яких обставин, коли й де він познайомився з підсудними. Також він не зміг підтвердити, що Еміль Зіядінов брав участь у якихось заходах, а згадав тільки про його присутність на деяких мітингах, нібито організованих «Хізб ут-Тахрір».

Як пише «Кримська солідарність», Еміль Зіядінов з дитинства займався карате, отримував медалі за перші місця. В університетські роки займався тхеквондо, пізніше почав тренувати дітей у рідному селищі Красногвардійському у Криму.

Еміль Зіядінов усіляко підтримував кримських політв’язнів-мусульман та їхні сім'ї. У 2018 році виходив на пікет із плакатом «Мусульмани не терористи», не раз їздив на суди до Москви та Ростова, щоб підтримати земляків. Робив передачі політв'язням у місцях позбавлення волі, також приїжджав на місця обшуків заарештованих одновірців.

2019 року його затримали біля будинку Рустема під час обшуку, нібито за непокору правоохоронним органам.

7 липня 2020 року в будинку Еміля Зіядінова відбувся обшук, після нього його заарештували. Згідно з матеріалами справи, обвинувачений не мав зброї, вибухівки, боєприпасів, не планував терористичних актів і не закликав інших до терористичних дій. Захист і сам підсудний називають процес сфабрикованим і пов'язують арешти з висловленням громадянської позиції та публічною критикою силових структур за репресії щодо кримських татар.

У соціальних мережах серед кримчан під час засідання «суду» проходив флешмоб на підтримку Еміля. Родичі політв'язнів, активісти та небайдужі виклали фотографії плакатів із написом: «Звинувачення в тероризмі — нова форма репресій та депортації кримських татар».

«Тероризм і захоплення влади не притаманний нашим одновірцям. На них не навісити ярлики терористів. Вони прекрасні сини своїх матерів, відмінні чоловіки своїх дружин, дбайливі батьки своїх дітей», — заявив Селім Зіядінов, брат політв'язня, після оголошення вироку.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.