Оновлена резолюція ООН щодо порушення прав людини у Криму

Оновлена резолюція ООН щодо порушення прав людини у Криму
Ілюстративне фото
17.12.2022
Оцініть статтю: 
(68 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

16 грудня Генасамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію під назвою «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна».
Це третя резолюція про стан прав людини у Криму за останні три роки, ініційована Україною. Цьогорічний документ містить цілу низку нових положень. По-перше, змінилася назва. Тепер зазначено, що Крим — це тимчасово окупована територія. Перед тим це формулювання було лише в тексті документа. Наявність цього визначення в назві, за оцінками дипломатів, дає більш потужний сигнал міжнародній спільноті.

Нову версію документа підтримали 82 країни, проти резолюції голосувало 14 країн, утрималися 80. Ухвалений документ засуджує використання РФ території Криму для агресії проти України та для підтримки спроби незаконної анексії Херсонської та Запорізької областей.

Резолюція, ухвалена Генасамблеєю ООН, засуджує розпалювання ненависти до України та українців, поширення дезінформації, що виправдовує агресію РФ проти України. Неприпустимою вважають нова хвиля затримань, насильницькі переміщення до Криму та з Криму, викрадення людей і так звана фільтрація переміщених осіб.

Основна увага в документі приділена політв’язням, переслідуванню українських і кримськотатарських активістів у Криму, тортурам і незаконному ув’язненню, зникненням жителів Криму, переслідуванню релігійних меншин, обмеженню свободи совісти та слова.

У документі сказано, що Росія повинна скасувати рішення про оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборону його діяльности, вироки кримським татарам та їхнім лідерам, а також негайно звільнити затриманих, у тому числі лідерів Меджлісу. Генасамблея вимагає припинити насильницьку депортацію українських дітей до РФ та вжити заходів для безпечного їх повернення та возз'єднання з сім’ями.

Генеральна Асамблея нагадує всім державам та міжнародним організаціям, що органи РФ та їхніх представників у Криму треба називати «окупаційною владою РФ». ООН засуджує факти порушень прав людини Росією на окупованому українському півострові, окремо зазначаючи, що РФ не виконала вимог двох попередніх резолюцій, а ситуація відтоді погіршилася.

Довідка. Генеральна асамблея ООН складається зі 193 членів організації та є форумом для обговорення спектра міжнародних питань, викладених у Статуті. Вона відіграє велику роль у процесі встановлення та кодифікації норм міжнародного права. Починаючи від 2016 року, Генасамблея ухвалює щороку резолюцію про порушення прав людини в окупованому Криму. 

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.