Опубліковано інфографіку про переслідування кримських татар окупантами

Опубліковано інфографіку про переслідування кримських татар окупантами
Інфографіка про переслідування кримських татар окупантами. ©️Слово и дело
21.05.2018
Оцініть статтю: 
(335 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Після окупації Криму Російською Федерацією в 2014 році кримські татари масово зазнають репресій і залякувань, багато хто змушений був виїхати на материкову частину України.

Видання Слово і діло створило інфографіку, де відобразило інформацію про переслідування кримчан окупантами через чотири роки після захоплення півострова.

Після окупації Криму покинути свої будинки були змушені 20–25 тис. кримських татар, заявляє глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров.

Серед основних причин переїзду називають страх за своїх близьких (в Криму люди зникають безвісти або їх знаходять убитими з ознаками катувань), регулярні обшуки, затримання та арешти кримськотатарських активістів, обмеження свободи слова та свободи зібрань, культурних, мовних та релігійних свобод, а також прав людини.

— Окупанти заборонили діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, заборонені телебачення, радіо, новинні агентства. Серед противників анексії є вбиті окупантами. Багатьох викрали, а 67 наших співвітчизників кинуті в російські в’язниці. Щотижня в будинках кримських татар проводять обшуки, — зазначив Чубаров.

За три місяці 2018 року в Криму було затримано 28 активістів. Про це повідомив член Меджлісу кримськотатарського народу Ельвір Сагірман.

— В основному затримання відбувалися після проведення обшуків російськими силовиками. За перший квартал 2018 року проведено 19 обшуків, з них 12 — в будинках представників корінного народу. У січні провели 9 обшуків у кримських татар, — заявив Сагірман.

За даними Представництва Президента України в АР Крим, на материкову Україну переїхали майже 23 тис. переселенців з півострова. В основному вони переселялися в Київ та Київську область, а також в Херсонську, Львівську, Івано-Франківську і Тернопільську області.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.