Парамедик Саід Ісмагілов: «З тим набором медзасобів, що мають фельдшери окупантів, вижити неможливо»

Парамедик Саід Ісмагілов: «З тим набором медзасобів, що мають фельдшери окупантів, вижити неможливо»
Саід Ісмагілов разом з побратимами-парамедиками
24.10.2022
Оцініть статтю: 
(74 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Парамедик Саід Ісмагілов, що донедавна обіймав посаду муфтія ДУМУ «Умма», днями був співрозмовником «Радіо НВ». В інтерв’ю він розповів, що відбувається на ділянці фронту, де він служить, чи важко працювати парамедикам, як працює система надання допомоги пораненим та медична евакуація з поля бою до шпиталів.

Під час розмови порушили й тему оснащення ворожої сторони, згадавши недавній допис шейха Саіда в соцмережах, де він показав вміст рюкзака російського військового медика. Ішлося саме про неукомплектованість найпотрібнішими засобами аптечки — «саме бойового медика, а не санітара, не парамедика».  Ведучий попросив гостя порівняти арсенал засобів першої допомоги, що мають українські парамедики, з засобами, що мають бойові медики ворога.

Я робив розпаковку рюкзака нашого українського парамедика і розпаковку нашого реанімобіля, тобто, показував, чим і як ми забезпечені й чим забезпечуємо допомогу нашим пораненим воїнам. А потім нам «пощастило» в одному зі звільнених населених пунктів натрапити на майже неторканий рюкзак москальського фельдшера-санітара — він якось так називається. І ми були вражені, бо на весь цей великий наплічник було лише два джгути Есмарха, а ця сумка розрахована на [допомогу для] 50 одиниць особового складу…Тобто тільки два кровоспинні джгути у них є… Звісно, ці джгути — вони застарілі, вони незрівнянні з сучасними турнікетами. І зрозуміло, що якщо у ворожих бійців будуть поранення з сильною кровотечею, їх не спасуть — вони просто стечуть кров'ю, бо нема чим надати домедичну допомогу. А в умовах сучасної війни з сучасною зброєю масивна кровотеча зустрічається на фронті найбільш часто. Іноді нам трапляються наші бійці, в яких уламками пошкоджені усі чотири кінцівки, і турнікети нам доводиться ставити на всі чотири кінцівки. А в тій сумці — лише два джгути Есмарха на п’ятдесят бійців… І як висновок у тому своєму відео-розпаковці, яке можна подивитися на моєму YouTube-каналі та на моїй фейсбук-сторінці, я сказав: «Ви, окупанти, помрете: з цим набором, що є у ваших медиків, фельдшерів, вижити неможливо», — розповів Саід Ісмагілов.

Співрозмовник «Радіо НВ» також зауважив, що найбільша проблема для українських парамедиків — це розбиті дороги, бо це ускладнює швидку евакуацію поранених:

— На нашій ділянці фронту точаться запеклі бої. Ми перебуваємо на Херсонщині, на звільненій від москалів території. Наше завдання, завдання бойових парамедиків — це дошпитальна допомога пораненим, швидка евакуація наших воїнів. І от найбільша проблема тут полягає в довгих рукавах евакуації: знищені села, міста, дороги — іноді це десятки кілометрів по знищених і розбитих дорогах.

18 жовтня Саід Ісмагілов на своїй фейсбук-сторінці повідомив про російського важкопораненого полоненого, що його намагалися врятувати українські парамедики, але той загинув через масивну втрату крови: 

«Потрапив у полон важко поранений окупант, з пробитою ногою і великою крововтратою. Наші хлопці наклали йому КАТовський синій турнікет, кровоспинні бинти і два бандажі, намагались врятувати для обмінного фонду. Але він все-одно помер через критичну втрату крові до того, як його довезли до стабпункту». 

У тій самій публикації шейх Саід звертається до росіян із проханням пізнати загиблого окупанта за татуюванням і військовим жетоном «ВС России РА-492054» і забрати тіло для поховання.

В інтерв’ю «Радіо НВ» також ішлося про мотивацію та причини, що спонукали Саіда Ісмагілова скласти повноваження духовного лідера українських мусульман, піти з посади муфтія та вирушити на фронт.

Рішення було неважким, — відповів він. — Я до цього готувався. Все життя — всіх українців, нашої країни — поділилося на «до 24 лютого» і «після 24 лютого». І після того, як розпочалася повномасштабна війна, а москальські ракети полетіли на голови наших дітей, то стояти осторонь було не можна. І кожен чоловік, що вважає себе чоловіком, мав іти й захищати свою родину, своїх дітей, свій народ, свою Батьківщину — оце наш обов’язок.

Повністю запис доступний за посиланням.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.