Партнерство і співпраця ДУМУ “Умма” з ВНЗ як потужний інструмент просвіти

09.12.2019, ректор університету ім. Грінченка Віктор Огнев’юк вручив муфтієві ДУМУ «Умма» шейху Саідові Ісмагілову подяку
09.12.2019, ректор університету ім. Грінченка Віктор Огнев’юк вручив муфтієві ДУМУ «Умма» шейху Саідові Ісмагілову подяку
11.12.2019
Оцініть статтю: 
(168 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Київському університеті імені Бориса Грінченка щороку на початку грудня настає особливий період — Грінченківська декада.

Вона насичена великою кількістю заходів і подій, присвячених відзначенню дня народження українського письменника, педагога, лексикографа, літературознавця, етнографа, історика, публіциста, громадсько-культурнрго діяча Бориса Дмитровича Грінченка і святкуванню Дня університету, названого на його честь.

На урочистості з нагоди Дня університету у понеділок, 9 грудня 2019 року, було запрошено муфтія Духовного управління мусульман України «Умма» шейха Саіда Ісмагілова.

Пана муфтія не випадково обрали почесним гостем заходу, адже шейх Саід є не тільки високоповажним і шанованим у суспільстві духовним лідером релігійної спільноти українських послідовників однієї з найбільших світових релігій, але й очільником Українського центру ісламознавчих досліджень, авторитетним представником наукової еліти, відомим серед релігієзнавців, істориків і філософів.

Під час урочистостей ректор Київського університету імені Бориса Грінченка — доктор філософських наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України Віктор Огнев’юк — вручив шейхові Саідові лист-подяку за плідну співпрацю ДУМУ «Умма» з університетом і реалізацію спільних освітніх проєктів.

Як розповів кореспондентові нашого видання шейх Саід Ісмагілов, співпраця ДУМУ «Умма» з університетом є багаторічною і має системний характер.

Цьогоріч також було проведено чимало заходів, зокрема лекцій, які студенти мали змогу відвідати як безпосередньо у ВНЗ, так і в стінах Ісламського культурного центру столиці, у якому розташована штаб-квартира ДУМУ «Умма».

Як зазначив шейх Саід, протягом року було реалізовано й інші спільні проєкти, зокрема «круглі столи», семінари, конференції і презентації, а також конкурсні програми для молоді.

Викладачі й аспіранти університету є слухачами і доповідачами Міжнародних літніх ісламознавчих шкіл.

Пан Ісмагілов уточнив, що цього року така Школа проводилася у Стамбулі з 6–13 липня.

«Представники Управління беруть участь у конференціях, симпозіумах тощо; проводять презентації релігієзнавчої і дотичної до ісламу й ісламської філософської думки літератури», — розповів шейх Саід.

Як зазначає пан муфтій, вручення подяки не є свідченням завершення співпраці — навпаки.

Серед найближчих планів — презентація у стінах університету нового українського перекладу праці видатного турецького мислителя ХХ ст. Саїда Нурсі.

«17 грудня в університеті відбудеться презентація вперше виданого перекладу українською мовою книги «Месневі-і Нуріє», що є основою тафсіру «Рісалє-і Нур» авторства турецького ісламського богослова і вченого, тлумача (муфассіра) Корану Бадіуззамана Саїда Нурсі, — поділився планами шейх Саід, уточнивши, що співавторами презентації є ДУМУ «Умма», Український центр ісламознавчих досліджень і турецький просвітницький фонд «Медресе Сина-Паша».

Як повідомлялося раніше, студенти Київського університету імені Бориса Грінченка часто відвідують лекції з богослов’я і релігієзнавства, які проводяться в Ісламському культурному центрі.

Викладачі університету висловлюють подяку муфтієві ДУМУ «Умма» шейху Саідові Ісмагілову за організацію зустрічей.

Зауважимо, що ДУМУ «Умма» співпрацює й з іншими українськими навчальними закладами.

Лише столичний ІКЦ відвідують студенти Київської православної духовної академії, Київського університету імені Бориса Грінченка, Українського адвентистського теологічного інституту, Києво-Могилянської академії (НаУКМА), Київського національного інституту ім. Т. Шевченка, Трьохсвятительської духовної семінарії, Української греко-католицької церкви (УГКЦ), Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова і багатьох інших навчальних закладів.

Як свого часу зазначила професор кафедри всесвітньої історії Київського університету ім. Бориса Грінченка Галина Саган, існування Ісламського культурного центру в українській столиці і можливість проведення занять у його стінах — надзвичайно важливі для студентів ВНЗ.

«Це єдине місце для істориків, яке вони максимально можуть використати для пізнання історії від найдавніших часів до сучасності, — зауважує пані Саган. — Саме у такому місці можна максимально почути і побачити, як розвивалися іслам й Україна, як формувалися їх давні зв’язки і взаємовпливи».

До речі, у 2017-му навчальний рік у «Могилянці», що традиційно розпочинається зі спілкування з видатними людьми, відкрився саме зустріччю з муфтієм ДУМУ «Умма» як з одним з моральних авторитетів сучасності.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.