Перспективи створення Кримськотатарської національної автономії в складі України: міжнаціональний форум у Херсоні

Перспективи створення Кримськотатарської національної автономії в складі України: міжнаціональний форум у Херсоні
© Фейсбук Ібрагіма Сулейманова

Сьогодні, 11 березня 2019 року, проводять міжнаціональний форум «Херсонщина багатонаціональна», метою якого є консолідація національно-культурних громад задля розвитку Херсонщини, обговорення актуальних проблем сьогодення і шляхів їх вирішення.

Планується обговорити такі теми, як взаємодія і співпраця органів державної влади з національно-культурними товариствами; освіта національних меншин і корінних народів; збереження самобутності національних меншин тощо. Серед  головних питань — й надання нині окупованому Криму статусу Кримськотатарської національної автономії у складі України, яке у порядку денному визначено як шлях до деокупації Криму. Про це йдеться на сайті Херсонської облдержадміністрації.

Повідомляється, що участь у Форумі візьме уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу, голова підкомітету з питань етнополітики та національних меншин України, жертв політичних репресій Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнародних відносин Мустафа Джемілєв.

Також  учасниками заходу стануть  представники обласної влади,  Почесний консул Словацької Республіки у м. Одеса Михайло Музалев,  Почесний консул Республіки Польща у м. Одеса Себастіан Загданський.

Планується, що після завершення модульних дискусій учасники форуму підпишуть Звернення до Президента України Петра Порошенка про прийняття національної програми підтримки національних меншин і корінних народів.

Заключним приємним подарунком для гостей заходу стане концертна програма за участю творчих колективів національних меншин.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.