Підтримати заявку України на набуття статусу спостерігача в Організації ісламського співробітництва — МЗС звернулося до Малайзії

©️МЗС України: 12.10.2020 відбулась розмова між першою заступницею міністра закордонних справ України Еміне Джапаровою і державним секретарем МЗС Малайзії Дато’ Срі Мухаммадом Шахрулом
©️МЗС України: 12.10.2020 відбулась розмова між першою заступницею міністра закордонних справ України Еміне Джапаровою і державним секретарем МЗС Малайзії Дато’ Срі Мухаммадом Шахрулом
20.10.2020
Оцініть статтю: 
(131 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Україна і Малайзія поглиблюють співпрацю в рамках міжнародних організацій — про це йшлося під час телефонної розмови, яка відбулася 12 жовтня 2020 року між першою заступницею міністра закордонних справ України Еміне Джапаровою і державним секретарем МЗС Малайзії Дато’ Срі Мухаммадом Шахрулом.

Співрозмовники обговорили перспективи двосторонніх відносин в умовах пандемії COVID-19; шляхи поглиблення контактів на високому і найвищому рівнях; умови і перспективи проведення політичних консультацій між зовнішньополітичними відомствами України і Малайзії.

Серед важливих питань, які обговорювалися під час розмови, — заявка України на набуття статусу спостерігача в Організації ісламського співробітництва (ОІС).

Еміне Джапарова, зокрема, звернулася з проханням підтримати цю заявку України:

«Я підтверджую незмінність нашого рішення щодо цього питання. Це сприятиме розширенню співробітництва між нашою державою і цією авторитетною організацією, яка представляє ісламський світ».

Перша заступниця міністра також детально поінформувала свого колегу про грубі порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу. Зокрема чиновниця привернула увагу до порушень, свідченням вчинення яких є розвиток військової інфраструктури й військово-промислових об’єктів; збільшення кількості військовослужбовців; активне переселення громадян Росії до окупованого Криму.

У цьому контексті Еміне Джапарова закликала малазійську сторону підтримати оновлені проєкти резолюцій 75-ї сесії ГА ООН «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, Україна» і «Проблема мілітаризації АР Крим і м. Севастополя, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів», а також поінформувала про українську ініціативу щодо створення «Кримської платформи» — міжнародного майданчика з питань Криму, що дозволить суттєво посилити зусилля з деокупації територій України і відновлення поваги до міжнародного права і правопорядку.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.