Побачили світ збірка інтерв’ю з Джохаром Дудаєвим і книга роздумів Аслана Масхадова

Збірник інтерв’ю Джохара Дудаєва “Лицар Свободи”
Збірник інтерв’ю Джохара Дудаєва “Лицар Свободи”
Книга Аслана Масхадова “Честь дорожча за життя”
Книга Аслана Масхадова “Честь дорожча за життя”
Збірник інтерв’ю Джохара Дудаєва “Лицар Свободи”
Книга Аслана Масхадова “Честь дорожча за життя”
05.06.2020
Оцініть статтю: 
(24 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

"Наша дорога є чистою, а віра міцною. Дух нації, моральність, ідеалізм, віра - ось потенціал, велика зброя, проти якої немає жодної сили", - це слова  легендарної особистості чеченського політичного діяча, лідера руху 1990-х років за відділення Чечні від Росії, першого президента Чеченської Республіки Ічкерія Джохара Дудаєва. 

Майже чверть століття тому цього мужнього  къонаха, сенсом життя якого було служіння своєму народові і своїй батьківщині, було підступно вбито: наказ про це було видано особисто президентом Російської Федерації. 

Київське видавництво "Zалізний Тато"  випустило збірник інтерв'ю першого президента Чеченської республіки Ічкерія Джохара Дудаєва. До книги, що має назву “Лицар свободи”,  увійшли інтерв'ю Дудаєва, які можна було знайти у відкритому доступі, а також ексклюзивні матеріали - в тому числі унікальні фотодокументи,  надані сім'єю першого президента Ічкерії. 

“Книгу адресовано українцям, які в далеких 1990-их полінувалися розібратися в подіях на Кавказі, котрі увінчалися прямим геноцидом вайнахів. Тоді, багатьом українцям здавалося, що агресія спрямована на  Чечню - це далека і чужа для них проблема. Втім, тверезості суттєво додала пряма інтервенція московських окупантів на Донбас 2014-го року. Вкотре ми опинилися у вкрай подібній історичній ситуації, зіштовхнувшись з мерзенним експансіонізмом, котрий сторіччями практикує геополітичний гопник на ймення Росія. Тепер ми (українці, чеченці та інші упосліджені московією народи) маємо проаналізувати наші помилки минулого і підставити один одному плече у боротьбі за фактичну свободу”, -  розповів  кореспонденту “Іслам в Україні”  власник видавництва Дмитро Савченко. 

“Над книгою "Лицар Свободи" ми працювали близько 4 місяців. Протягом цього часу ми з нетрів забуття видобували роздуми та виступи Джохара Мусаєвича, трансформували їх у друкований текст, координували свої дії з членами родини першого президента ЧРІ та опрацьовували унікальні фотоматеріали, які вперше опубліковані у нашій книзі”

Видавництво  "Zалізний Тато"  паралельно з книгою, присвяченою Джохару Дудаєву, випустило також і  книгу авторства  Аслана  Масхадова "Честь дорожча за життя". Дмитро Савченко підкреслює історичне значення цих  постатей не лише для чеченського народу, а й для всього людства:

“Для таких визначних історичних фігур як Джохар Дудаєв та Аслан Масхадов параметри  локального епосу маленької, але вольової нації виявилися затісними. Логіка сьогодення вивела їх на рівень постатей, котрі є символами свободи в масштабах цілого людства. На зміну попсовому комуністу Че Геварі прийшли нові обличчя свободи, якими є лідери національного спротиву ічкерійців”.

Як зазначає власник видавництва,  вихід друком цієї книги відповідає принципам, що їх для себе “Zалізний Тато” встановив від самого початку своєї діяльності:

“Ще на початках діяльності видавництва Zалізний Тато нашою командою було сформульовано ідейно-світоглядну карту. Відтак нашою пріоритетною засадою стало прагнення допомагати гуманітарно-інформаційній боротьбі кожного народу, який на собі відчув прес канібалістичної машинерії під назвою російська імперія. Книга Джохара Дудаєва є практичним втіленням нашої програми і дієві кроки задля культурно-ментального зближення українців і чеченців”.

Джохар Дудаєв загинув 21 квітня 1996 року від вибуху ракети під час розмови по телефону -  співробітники Федеральної служби контррозвідки Росії запеленгували сигнал супутникового телефону Джохара Дудаєва у районі села Гехі-Чу, яке знаходилося у 30 кілометрах від міста Грозний - і одразу ж у повітря було піднято два літаки Су-25 з ракетами. 

Аслан Масхадов - другий президент Чеченської Республіки Ічкерія.  Навесні 1999 року ввів в Чечні шаріатське правління, створивши державно-релігійну раду — Шуру. Був вбитий 8 березня 2005 року спецпідрозділом ФСБ Росії у селищі Толстой-Юрт. В ході штурму росіяни привели в дію вибуховий пристрій, від ударної хвилі якого було зруйновано половину будинку.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.