Портал «Іслам в Україні» організував і провів онлайн-дискусію «Карабахський вузол — уроки для України».
До обговорення цієї теми було запрошено авторитетних експертів, зокрема відомого азербайджанського політолога, історика і публіциста Теймура Атаєва й українського експерта-міжнародника Дениса Москалика.
Захід модерував історик і журналіст Ділявер Саідахметов.
Як сказав у вступному слові ведучий, конфлікт у Нагірному Карабасі — один з довготривалих конфліктів, що тліють після розпаду Радянського Союзу.
Його загострення протягом останніх тижнів викликало нову хвилю зацікавленості.
Геополітичні зміни, що відбуваються у світі після анексії Криму у 2014 році, отримали ще одне яскраве вираження, коли хроніфікований конфлікт через окупацію азербайджанських територій Вірменією перейшов у фазу активних бойових дій після того, як влада Вірменії, незважаючи на досягнуті на міжнародних переговорних майданчиках домовленості щодо деокупації, фактично знехтувала ними, заявивши, що Карабах є вірменським і питання — вичерпано.
Але якою була першопричина нагірно-карабахського конфлікту? Як у ньому співвідносяться національні, релігійні і регіональні фактори? Чому після довгого періоду спроб політичного мирного врегулювання в конфліктних зонах знову спалахують військові протистояння? Які цілі можуть переслідувати в подібних конфліктах великі країни — Росія, Франція, Туреччина й ін. і який урок з того, що відбувається навколо Нагірного Карабаху, може винести Україна?
Під час розмови до неї мали змогу долучитися й користувачі мережі, сформулювавши свої запитання чи висловивши свої думки за допомогою коментарів під час трансляції.
Про все вищезазначене й не тільки про це — у розмові з експертами.
Запис дискусії доступний за посиланням.