Президент України привітав мусульман зі святом

Президент України привітав мусульман зі святом
24.05.2020
Оцініть статтю: 
(169 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Президент України Володимир Зеленський привітав мусульман України зі святом Ід аль-Фітр (Ураза-байрам, Рамадан-байрам). 

Відповідне повідомлення з’явилося на сайті пресслужби Офісу Президента:

«Шановні співвітчизники! Прийміть сердечні вітання з нагоди благословенного свята Рамазан-байрам! Для мільйонів мусульман це час високого духовного зростання, що відкриває серця для добрих вчинків і благородних справ. Щира турбота про рідних і близьких, милосердя та взаєморозуміння — загальнолюдські цінності, що сприяють збереженню миру, гармонії та єдності в суспільстві. Бажаю злагоди й процвітання кожній мусульманській родині! Міцного здоров’я вам, щастя та радості!» — сказано в привітанні.

Свято завершення місяця посту, Рамадану, арабською має назву Ід аль-Фітр, Ураза-байрам — у тюркомовних народів, Мархаш — в інгушів, Марха — у чеченців,  Рамазан хаїт — в узбеків,  Орозо айт — у киргизів тощо. Це  кульмінація місяця посту, час спільних трапез з родиною, друзями, час добродійних пожертв, духовного піднесення.

Цього року Рамадан збігся в часі з піком пандемії коронавірусної інфекції, і в багатьох країнах світу діяли суворі протиепідемічні заходи. Оголошений карантин, що мав на меті  стримання пошесті, вніс корективи в релігійну практику, зокрема в мусульман: припинилися традиційні спільні молитви в мечетях, колективні іфтари, не проводили інших заходів за участи  великого числа людей. Попри деякі послаблення карантинних обмежень, мечеті, зокрема в Україні, дотепер зачинені для відвідувачів, тож святкові молитви українські послідовники Ісламу правили  вдома, в родинному колі.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.