У понеділок, 27 червня, у Київському академічному театрі юного глядача презентують результати проекту «Class Act:
Організатори заходу прагнули зацікавити молодь із маленьких промислових міст театральним мистецтвом і сприяти появі якісно нового покоління драматургів та акторів. Ще одна з цілей — подолати культурні бар’єри та упередження людей зі Сходу і Заходу стосовно один одного.
— Коли ми збираємо разом дітей із протилежних регіонів України, у нас на очах твориться нова маленька дружна країна, у якій немає непорозумінь ні з приводу мови, ні з приводу ідей. […] Нам потрібні сотні таких проектів, тому що розвиваючи таланти молоді, ми будуємо наше майбутнє, — зазначила український сценарист та драматург Наталія Ворожбит, куратор проекту «Class Act:
Тематика новостворених п’єс досить різна — це історії про молодого чоловіка без руки, який попри це йде у добровольці, про війну між двома братами із вигаданого світу, про реальну людину — викладача танців із Попасної, яка через хворі коліна майже не може танцювати, але всупереч заборонам лікарів продовжує займатися, про спроби
Проект «Class Act:
— Ми їздили у Попасну та Нововолинськ і там проводили
Протягом 5 днів вони писали п’єси під керівництвом шотландського драматурга і режисера Ніколи МакКартні та куратора проекту Наталії Ворожбит.
— Для мене було великим задоволенням працювати з цими молодими людьми. […] Те, як вони це робили, дорослість їхніх ідей, рівень розуміння і відкритість допомогли їм подолати культурну та географічну дистанцію і творити разом. Це чудовий приклад для мене і моєї країни у день референдуму, на якому ми маємо вирішити, чи хочемо ми працювати з рештою світу, — зазначила Нікола МакКартні.
— Зараз між дітьми із Нововолинська і Попасної зав’язується міцна дружба. На мою думку, це і було нашою найважливішою метою, — розповіла Ліза Сміт, головний режисер проекту.
Прем’єра відбудеться о 19:00. Вхід на виставу безкоштовний із попередньою електронною реєстрацією.