Дослідження, проведене в Гарвардському університеті, показало: діти, що мали релігійне виховання, ймовірно, будуть здоровіші та матимуть вищий рівень щастя в ранньому дорослому віці, ніж ті, хто релігійного виховання був позбавлений.
Як пише видання «Ukr.Media», виявлено, що такі люди рідше курять, рідше страждають на депресії, рідше вживають психоактивні речовини та рідше мають інфекції, що передаються статевим шляхом, ніж люди, що не займаються регулярними духовними практиками.
Дослідники спостерігали за 5000 молодих людей протягом 8–14 років, контролювавши такі змінні, як здоров’я матері, соціально-економічний статус та історія зловживання психоактивними речовинами або симптоми депресії. Результати показують, що ті, хто ходив на релігійні служби принаймні раз на тиждень у дитинстві, на 18 відсотків частіше повідомляли про вищий рівень щастя у віці 23–30 років, ніж ті, хто служби в дитинстві не відвідував.
Також виявлено, що в тих, хто мав релігійне виховання, на 29 відсотків більше шансів стати волонтерами у своїх місцевих громадах і на 33 відсотки менша ймовірність уживання психоактивних речовин.
Емілі Као, директор Центру релігії та громадянського суспільства в Давосі (Швейцарія), не здивована результатами досліджень Гарварду:
«Я думаю, вони узгоджуються з іншими дослідженнями, які показують, що релігійні вірування дають людям духовні сили, а це призводить до здорових звичок і формує їхні соціальні мережі, дає можливість долати перешкоди в житті».