Харківським батькам розповіли, як навчити дітей пишатися своєю приналежністю до Ісламу

1
Тренінг для підлітків у ІКЦ «Аль-Манар»
18.06.2011
Оцініть статтю: 
(429 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

5 червня у Харкові відбувся перший сімейний семінар під девізом «Гордість бути мусульманином», організований Жіночим клубом Ісламського культурного центру «Аль-Манар».

Немає жодної людини на Землі, в житті якої не існувало би сім'ї. З дитинства ми оточені уважними і добрими батьками, а виростаючи, шукаємо собі люблячу і вірну другу половину, з'являються діти. Ось вони і стали причиною проведення подібного заходу.

Мусульманських підлітків учили бути прикладом для оточуючих

Перший сімейний семінар відкрила секретар Жіночого клубу, член комітету Жіночого відділу ІКЦ «Аль-Манар» Отман Ганна, яка провела тренінг для 50 підлітків у віці від 7 до 14 років.

«Бути мусульманином - означає поклонятися Аллаху Всевишньому належним чином, так, як Він це наказав. Своєю поведінкою і манерами показати оточуючим істинність Ісламу, завдяки найкращій вдачі, якій нас учив Пророк (нехай благословить його Аллах і вітає) - стати прикладом для оточуючих»- звернулася вона до присутніх.

Молодь з великим інтересом і відповідальністю підійшла до даного тренінгу: дівчата та хлопці брали активну участь, вирішували поставлені перед ними завдання, виступали з невеликими доповідями.

Наприкінці тренінгу було підсумовано, що кожен із них у змозі виконувати приписи Всевишнього найкращим чином і має чим пишатися, адже вони - мусульмани.

Крім підлітків на семінар були запрошені їхні батьки. Для них було проведено окремий лекційний курс.

... А їх батьків - зразком ісламської поведінки для дітей

Головними питаннями, що хвилюють зараз переважну більшість батьків-мусульман - як без помилок виховати своїх дітей у сучасному світі, де поширені негативні стереотипи про Іслам, де багато мусульманських сімей стикаються з тим, що їхні діти соромляться зізнаватися в тому, що вони мусульмани: «А що скажуть друзі в школі, сусідські хлопці по майданчику, якщо хтось дізнається, що ж тоді буде?» У чому причина подібної поведінки дітей?

Батько трьох дітей, викладач дитячої недільної школи при ІКЦ «Аль-Манар» устаз Хадж Мурад, безумовно, має можливість ділитися і повчати стосовно тих моментів, які він сам пережив і пройшов разом зі своєю сім'єю.

Він підняв ці питання, щоб допомогти батькам впоратися із цим нелегким завданням - вихованням підростаючого покоління у лоні Ісламу.

«Основна причина того, що діти соромляться власної релігії - це їхні батьки. Якщо дитина відвідує ісламські заняття при медресе, то це буде малоефективним, якщо в сім'ї не підтримується дух Ісламу, - почав він вступну лекцію для батьків. - Батьки повинні усвідомлювати і практикувати свою релігію, тоді вони матимуть чим пишатися, а отже і діти будуть наслідувати їх позитивний приклад».

Устаз неодноразово нагадав батькам про те, що основна їх мета - познайомити свою дитину з правильним розумінням релігії, а також про те, що дитина повинна бачити Іслам не тільки в книгах, але й у вчинках власних батька і матері.

Приклади з життя вихованців устаза не залишили нікого байдужими, спонукаючи пристрасно бажати змін і вселяючи віру в те, що твоя дитина може бути саме такою.

Продовжуючи семінар, член комітету Жіночого відділу сестра Путіліна Світлана дала безліч мудрих порад щодо виховання дитини, але найголовніше, з її слів, - ми повинні завоювати їхню довіру, навчитися слухати наших дітей, стати для них вірним другом, спрямовувати і давати потрібні поради в потрібну хвилину, тільки тоді вони довірятимуть нам, будуть нас слухати і радитися з усіх питань.

За її словами, ми і наші діти можемо відчувати гордість з приводу того, що ми мусульмани, тільки вірно йдучи прямим шляхом, який вказав нам Всевишній Аллах і роз'яснив Його Посланник (хай благословить його Аллах і вітає), - і це вимагає чималих зусиль від батьків на шляху Аллаха, щоб захистити дітей від вогню.

Саме про таких Аллах сказав: «Ви краща із громад, що виведена перед людьми: ви наказуєте схвальне й утримуєте від поганого і віруєте в Аллаха» (Коран, 3:110).

За матеріалами arraid.org

Посилання на тему:

Новини

У Києві відбудеться семінар на тему виховання дітей у дусі Ісламу

Чим зайнятися нашим дітям на літніх канікулах, підкажуть в Ісламському культурному центрі

У Кримській школі хафізів відбувся семінар для підлітків та їх батьків

Ісламські діячі: Основою духовно-морального виховання молоді повинна бути віра у Всевишнього

Статті

Педагогічний потенціал ісламу

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.