Духовне управління мусульман України «Умма» та представники Дніпропетровської громадської організації «Аль Мустакбаль», що входить до Всеукраїнської асоціації «Альраід», провели у Дніпропетровську міжрелігійний круглий стіл. До розмови запросили представників різних конфесій.
За словами шейха Саіда Ісмагілова, муфтія ДУМУ «Умма», країна знаходиться у важкому становищі, ми маємо агресію, спроби роз’єднати українське суспільство і релігійні громади можуть зіграти дуже важливу консолідуючу роль в народженні нового українського суспільства. Крім того, в інтерв’ю журналістам муфтій прокоментував ставлення до трагедії, яка нещодавно сталася у Франції з журналістами видання «Шарлі Ебдо».
«
Звичайно, найперше, чого торкнулися спікери у своїх виступах — як в країні досягнути миру, інформує РІСУ.
На думку брата Матвія, священика
«Влада має так працювати, щоби на своєму рівні закінчити війну, а я, як представник Церкви, можу молитися, можу підтримувати, можу надихати людей, щоби не падали духом, щоби пробачали і не оселялася в їхніх серцях ненависть», — пояснив служитель, — «Так чи інакше всі є проти війни. Але, напевно, коли на нас нападають, коли нас атакують — ми маємо право захищатися. І ми, католики, цього не відкидаємо. Маємо право захистити свій дім — це наш обов’язок!»
Таку ж думку висловив і благочинний правобережного округу Дніпропетровської єпархії УПЦ КП Михаїл Стіньо: «Український народ обрав проєвропейський напрямок і ніхто не має права забороняти йти тим шляхом. Тому церква стоїть на позиції захищатися. Ми благословляємо воїнів на захист нашої держави, ми молимося за наших воїнів. … Звичайно, хочеться миру, щоб війна припинилася, але мир повинен бути не в рабстві. Мир повинен бути вільним, адже Господь сотворив людину вільною».
Також він зазначив, що зараз було би доречно консолідувати зусилля усіх православних Церков країни. Найкращим варіантом, на думку священика Михаїла, є об’єднання.
«В Києві вже давно створені групи об’єднавчі, які працюють над тим, які є в нас спільні погляди. Але я завжди кажу — важливим кроком було би об’єднання церкви. І чим скоріше вона об’єднається, православна одна, тим швидше відійдуть всі проблеми».
Під час обговорення прозвучала думка, що причиною міжконфесійних розбіжностей і образ може бути втручання держави у справи церковні. Архимандрит Никанор, обласний благочинний
Представник єврейської громади Дніпропетровська Олег Ростовцев говорив про те, що «між різними релігіями протиріч немає, а є протиріччя між людьми, які необхідно вирішувати».
«Наше завдання дати людям те, що ми можемо — розуміння про Всевишнього, розуміння добра та совісті, розуміння того, як себе треба поводити. … Господь створив світ неідеальним. І не просто так, а для того, щоб кожен міг зробити щось для нього», — зауважив Олег Ростовцев.
Учасники збиралися поговорити і про складні питання історії, які є схожими для багатьох народів та представників різних конфесій: геноцид кримськотатарського народу, його депортацію, геноцид вірменського народу, євреїв, геноцид українського народу в роки Голодомору. Це історична пам’ять багатьох конфесій.
Подібні міжконфесійні зустрічі у Дніпропетровську відбуваються не вперше. На думку організаторів заходу, мусульман, це говорить про єдину мету — моральний захист України. На завершення було запропоновано створити міжконфесійну раду області для розгляду важливих
Джерело: РІСУ