«Релігійні лідери Московщини мають постати перед трибуналом» — Саід Ісмагілов

«Релігійні лідери Московщини мають постати перед трибуналом» — Саід Ісмагілов
Колишній муфтій, нині — парамедик Саід Ісмагілов
18.11.2022
Оцініть статтю: 
(50 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Саід Ісмагілов, колишній муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», розповів «24 каналу», яке значення має військовий капелан на фронті. 

Один із найвідоміших мусульманських лідерів України вважає, що його місія на війні полягає не тільки в медичній, а передусім у духовній допомозі, бо людину треба підтримати, щоб вона сама боролася за своє життя:

«Завдання військового капелана — вислухати людину, допомогти порадою, разом помолитися. Якщо захисник поранений, надати йому певні настанови, підтримати. Якщо воїн загинув, то з почестями, як цього вартий захисник України, провести в останній шлях».

Саід Ісмагілов розповів, що в лавах ЗСУ воює чимало мусульман різних національностей. Як інші бійці, вони боронять Україну на всіх ділянках фронту. Він зазначив, що досвід капеланства для нього справді безцінний:

«Коли відбувається евакуація поранених, їх треба заспокоювати, постійно тримати контакт, якщо людина при тямі — щоб вона не відключалася. Потрібно знайти слова, якими належить розмовляти весь шлях до пункту евакуації»

Парамедик запевнив, що нема жодного виправдання для злочинців, убивць і ґвалтівників, позбавлені будь-яких чеснот:

«Окупанти прийшли вбивати всіх без розбору. Вони не запитують, які релігійні погляди в захисників України чи українця, який живе у себе вдома».

На думку колишнього муфтія, в Росії релігія підпорядкована імперським інтересам. Духовні лідери пропагують убивство мирних українців та мотивують прихожан іти на війну проти нас.

«Я абсолютно впевнений, що після нашої перемоги релігійні лідери Московщини мають постати перед трибуналом як ідеологи та пропагандисти війни, що зробили свій внесок у ці воєнні злочини», — зазначив пан Ісмагілов.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.