Росія шукає «гарматне м'ясо» у Центральній Азії

Росія шукає «гарматне м'ясо» у Центральній Азії
Мігрант з Узбекистану Бехруз Пірматов (крайній праворуч) каже, що йому часто дзвонять з різних номерів і пропонують російське громадянство за службу в армії. ФОТО © Cabar Asia
18.04.2022
Оцініть статтю: 
(111 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Під час військового вторгнення Росії в Україну на популярних російських сайтах з’явилося багато оголошень про набір військовослужбовців, навіть без російського громадянства. Зокрема, Росія рекрутує на війну з Україною уродженців і жителів Центральної Азії — вихідців із країн регіону, які вже отримали російське громадянство. Водночас триває мобілізація контрактників-мігрантів — їм обіцяють за військову службу видати паспорт РФ.

Як повідомляє «Голос ислама» з посиланням на ресурс Cabar.Asia, до відкритої повномасштабної мобілізації ще не дійшло, але часткова вже йде.

«Затягти на війну за „русский мир” режим намагається й тих, кого представники цього самого „світу“ інакше як „чурками“ не вважають», — пише видання.

В інтерв’ю Cabar.Asia правозахисниця Валентина Чупик зазначає, що до неї зверталися колишні громадяни Киргизстану й Таджикистану, вік яких був старший за призовний — попри це їх викликали до військкомату й тиснули на них, погрожуючи позбавленням російського громадянства, змушували підписати контракт на військову службу:

«Також громадянам Узбекистану та Таджикистану дзвонили невідомі особи з деяких „юридичних фірм“, що пропонували отримати громадянство Росії за 3 місяці служби за контрактом у російській армії — це неможливо і є шахрайство».

У соцмережах вона закликала мігрантів не вірити обіцянкам швидкого набуття громадянства:

«Є дурнуваті мігранти, що повірили в цю брехню, яких <…> завербували на гарматне м'ясо в Україну. А це — кримінальний злочин найманства та вербування найманців і для вербувальника, і для найманця — від 5 до 20 років в'язниці, ст. 154 КК РФ. Не піддавайтеся на провокації, не давайте себе обдурити!»

Cabar.Asia зазначає, що від початку військових дій в Україні Росію покинули тисячі громадян — як корінні жителі, так і вихідці з сусідніх країн, що не погоджуються з перебігом подій. Зокрема ті, хто боїться бути призваним на строкову службу та вирушити до зони бойових дій.

Поки неясно, скільки вихідців із Центральної Азії воюють у складі російської армії в Україні. Діаспори в Росії на це питання не відповіли.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.