Розвиток кримськотатарської мови — важливий елемент відновлення територіальної цілісности України

© Новинарня: Віцепрем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков
© Новинарня: Віцепрем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков
11.02.2021
Оцініть статтю: 
(150 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

«Протягом тижня ми оприлюднимо Концепцію розвитку кримськотатарської мови до 2032 року, презентуючи концепт «Дім об’єднаний», — заявив віцепрем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков. 

«Це стратегічне питання не тільки для корінного народу, але й для всієї української нації. Володіючи „українською тюркською“, людина відкриє для себе весь тюркський світ, який нараховує близько 170 млн людей. Це нова якість стосунків з нашими партнерами — Туреччиною, Азербайджаном, країнами Центральної Азії», — зазначив він у своєму блозі на сайті LB.ua.

Говорячи про повернення окупованих Росією територій України, пан Резніков, зокрема, наголосив, що «повернути Севастополь з Луганськом на українських умовах і реінтегрувати їх зможе не Україна зразка 2013 року»:

«І сьогоднішній Україні в сучасних геополітичних умовах це буде непросто. Передумовою „Соборності 2.0“ є створення якісно нової Української держави, головна ознака якої — не жити на узбіччі, мати волю і бути спроможною до лідерства у світі, що змінюється. Для цього ми повинні єднатися не тільки перед розстрілом. І будь що тримати цю єдність, щоб наша держава просто була. Інакше нас постійно зіштовхуватимуть зі шляху. Мінреінтеграції вже розпочало презентацію елементів нашого підходу до відновлення територіальної цілісності та суверенітету, в основу якого умовно покладено концепт „Дому об’єднаного“».

Серед підходів та елементів, які мають бути на цьому непростому шляху, реалізації концепту «Дому об’єднаного», віцепрем’єр назвав ухвалення законопроєкту про основні засади державної політики перехідного періоду, дію якого розраховано на 25 років. Але, за його словами, «є більш локальні треки», зокрема Концепція розвитку кримськотатарської мови до 2032 року.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.