СБУ: депортація кримських татар — продовження тривалої репресивної кампанії

СБУ: депортація кримських татар — продовження тривалої репресивної кампанії
20.05.2021
Оцініть статтю: 
(88 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

До Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу Архів Служби безпеки України публікує фотографії кримських татар, розстріляних у 1937–1938 роках за опір більшовикам і боротьбу за свободу півострову від радянської влади. Оприлюднивши ці світлини,  СБУ  звернуло увагу, що депортація 1944 року  стала продовженням репресивної кампанії, яку почали задовго перед тим: 

«Сьогодні вся країна у скорботі згадує жертв геноциду кримських татар. 18 травня 1944 року радянська влада розпочала депортацію цілого народу, відправивши його за тисячі кілометрів від рідної землі. Багато хто не витримав цих страждань і вже ніколи не повернувся додому. Це був наймасовіший етап сталінського геноциду кримськотатарського народу. Але ми маємо пам’ятати, що ця депортація стала продовженням довготривалої репресивної кампанії», — йдеться в повідомленні Служби безпеки України в Telegram.

«Пам’ятаймо синів і дочок кримськотатарського народу, які постраждали від радянського терору! — закликає СБУ. — Sovetler zulumına oğrağan qırımtatar halqınıñ oğul-qızlarını hatırlaymız!»

Більше документів про ці події можна переглянути в електронному архіві Центру досліджень визвольного руху: «Депортований Крим», «Шлях додому».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.