Славні традиції минулого повертаються: презентація богословського напрацювання українського мусульманського інтелектуала Сейрана Арифова у Дніпрі

Славні традиції минулого повертаються: презентація богословського напрацювання українського мусульманського інтелектуала Сейрана Арифова у Дніпрі
Славні традиції минулого повертаються: презентація богословського напрацювання українського мусульманського інтелектуала Сейрана Арифова у Дніпрі
19.03.2019
Оцініть статтю: 
(189 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Мусульмани України знайомляться з книгою «Послання про єдність мусульман», автором якої є голова Асоціації «Альраід» шейх Сейран Арифов, член Ради з фатв і досліджень Духовного управління мусульман України «Умма». Після першої офіційної презентації, яка відбулася у п’ятницю 1 березня в Ісламському культурному центрі столиці, до автора цієї праці надійшло багато прохань від мусульман країни про презентацію книги одновірцям з інших міст.

Минулої неділі, 17 березня 2019 року, така авторська презентація відбулася і в Ісламському культурному центрі Дніпра.

Модератор заходу Павло Федосов зазначив, що книга «Послання про єдність мусульман» — унікальне видання, оскільки вперше на теренах нашої країни з'явилася книга з питань ісламської етики і фікху, яку написав український автор. Унікальність цього видання, на думку пана Федосова, у тому, що автор акцентує увагу на актуальних для сучасних мусульман питаннях.

Також ведучий нагадав присутнім біографію Сейрана Арифова, ісламського вченого, релігієзнавця і богослова, члена Ради улемів Духовного управління мусульман Криму на території України, який має відповідну освіту (закінчив університет Джанан у Лівані за фахом «ісламські науки»); викладав у школі хафизів при духовному управлінні мусульман Криму. Також модератор звернув увагу учасників зустрічі на те, що пан Арифов є автором статей для видань «Альраід», сайту «Іслам для всіх» і монографій на різну ісламську тематику.

«Сейран Арифов популяризував іслам, відкриваючи перед аудиторією горизонти нових знань. Під час спілкування з одновірцями він звернув увагу на гострі проблеми, які спричиняють виникнення розбіжностей у процесі комунікації і взаємодії між мусульманами, а також розкрив шляхи їх вирішення. Проаналізуючи свій грандіозний досвід, систематизувавши свої знання, пан Арифов створив надзвичайно цінну працю», — пояснив присутнім модератор.

Подякувавши братові Павлові за слова на свою адресу, Сейран Арифов зауважив, що він не порівнює себе з великими ісламськими вченими, авторитетами, якими багата мусульманська умма, однак зауважив, що з усіх сил намагається поділитися знаннями з українцями. «Просвіта — це обов’язок кожного мусульманина. Адже пророк Мухаммад (сас) сказав: «Донесіть від мене хоч один аят».

«Хвала Аллагові, з волі якого вдалося опублікувати цю скромну працю! «Послання про єдність мусульман» допоможе розібратися в особливостях ісламського фікху, а також у причинах розбіжностей думок у трактуванні правових питань. Також у книзі актуалізовано проблему нетерпимості між мусульманами і порушення прав братства, що стала хронічною для умми в Криму і Україні», — коментує автор книги Сейран Арифов.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.