Важливою особливістю справи «26 лютого» є той факт, що судді, прокурори і слідчі − колишні громадяни України, що зрадили свою країну, зараз вершать правосуддя над патріотами. Про це заявив адвокат Ахтема Чийгоза Микола Полозов на прес-конференції «Нескорені… 26 лютого − День кримського опору російської окупації», яка відбулася 29 січня 2016 року в Укрінформі.
Відомий російський адвокат заявив, що справа «26 лютого» − абсурд з точки зору юриспруденції. Справа у тому, що події відбулися 26 лютого 2014 року на території України, але суд відбувається за законами Російської Федерації.
− Я захищаю Ахтема Чийгоза за звинуваченням в організації масових заворушень, це частина 1 статті 212 КК Російської Федерації. І можу абсолютно точно сказати, що це політична справа, що носить замовний характер. Причому замовлення сформоване прямо з Кремля, − заявив Микола Полозов.
За словами юриста, репресивний механізм судового переслідування за масові заворушення апробований в Росії під час так званої «болотної справи». Зараз ту саму технологію перенесли в Крим.
− Друга важлива особливість в тому, що фігуранти справи з боку звинувачення є громадянами України, колишніми суддями України, колишніми прокурорами, які порушили присягу, дану ними, зрадили свою країну. Виходить абсолютно дика ситуація, в якій колабораціоністи судять патріотів. Безумовно, те, що судять колишні громадяни України, накладає певний відбиток. В інших політичних справах судді, прокурори, слідчі є лише механізмом. У цьому випадку є особиста зацікавленість як суддів, так і прокурорів на чолі з Поклонською. Їм необхідно довести свою лояльність метрополії, довести, що вони хороші «нові росіяни», і цей мотив є буквально у всьому, − зазначив Микола Полозов.
Адвокат відзначив той факт, що потерпілими у справі «26 лютого» є тільки представники так званого «Народного ополчення Криму».
− Під час масового скупчення народу не буває, щоб травми отримувала тільки одна партія, але чомусь всі потерпілі − представники партії «Русского единства» і так званого «Народного ополчення Криму», а всі підсудні − кримські татари, − додав Полозов.
За його словами, російська влада навряд чи буде милостивою до фігурантів цієї справи, а санкції частини 1 статті 212, за якою обвинувачується Ахтем Чийгоз, карається від 4 до 10 років позбавлення волі. Російський адвокат заявив, що докладе максимум зусиль, щоб «всі зрозуміли, що таке російський суд, що таке політичні справи і як переслідують людей як у Криму, так і в інших частинах Росії».