«Справа Бекіра Мамутова» — суд окупантів оголосив перерву в засіданні до 20 квітня

«Справа Бекіра Мамутова» — суд окупантів оголосив перерву в засіданні до 20 квітня
06.04.2021
Оцініть статтю: 
(70 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

«Мировий суд» Київського району Сімферополя розпочав розгляд справи про адміністративне правопорушення головного редактора газети «Qırım» Бекіра Мамутова, щодо якого складено протокол за статтею 13.15 КоАП РФ за публікацію доповіді Генерального Секретаря ООН, де згадано Меджліс кримськотатарського народу. Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій угледіла в публікації порушення російського законодавства, бо РФ визнала Меджліс за екстремістську організацію, діяльність якої заборонена, і згадка про цю організацію в публікаціях ЗМІ має обов’язково супроводжуватися інформацією про заборону її діяльности в РФ. Такої інформації в цитованій на сторінках газети «Qırım» доповіді Генсека ООН не було, відповідно щодо головного редактора Бекіра Мамутова склали адміністративний протокол.

Як передає «Кримська солідарність», Бекір Мамутов розповів, що засідання відбулося в закритому режимі без слухачів. Він доніс до суду позицію видання, після чого оголошено перерву до 20 квітня через те, що представники Роскомнадзора, які подали скаргу, не з’явилися на розгляд.

«Суд тривав годину, мене вислухали, ставили питання. Наші аргументи в суді звучали досить переконливо, на мій погляд, саме тому суд на такій стадії зупинився, і його перенесли», — розповів Бекір Мамутов.

Довідка. Газета «Qırım» («Кирим») — щотижневе друковане видання. Це перша газета кримськотатарською мовою, що стала виходити після повернення корінного народу Криму з місць депортації — від липня 1989 року.

Бекір Мамутов — громадський діяч, публіцист, літературний редактор, перекладач, головний редактор і політичний колумніст газети «Qırım». Активний учасник кримськотатарського національного руху, делегат Курултаю, член Меджлісу кримськотатарського народу.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.