Створений мусульманами фонд «Руки добра» надав допомогу сотням українських сімей

Створений мусульманами фонд «Руки добра» надав допомогу сотням українських сімей
Іcмаїл Каді під час однієї з акцій фонду на Херсонщині
Створений мусульманами фонд «Руки добра» надав допомогу сотням українських сімей
Реалізація одного з благодійних проектів фонду
Створений мусульманами фонд «Руки добра» надав допомогу сотням українських сімей
Створений мусульманами фонд «Руки добра» надав допомогу сотням українських сімей
15.02.2022
Оцініть статтю: 
(65 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

В Україні з'явилася ще одна добродійна організація: створений за сприяння Конгресу мусульман України фонд «Руки добра» від перших днів існування вже заявив про себе добрими справами, надавши допомогу сотням сімей, що її потребують.

Про новий благодійний фонд і його діяльність розповідає засновник, директор Ісламського культурного центру Києва Ісмаїл Кади:

— Не секрет, що ісламський культурний центр уже понад двадцять років окрім просвітницької роботи займався ще й добродійністю. Ми надавали допомогу й незаможним сім'ям, і хворим, і особам з інвалідністю тощо. Щоб розвивати добродійну роботу, йти нога в ногу з подіями, з усім, що відбувається навколо нас, ми створили спеціалізовану установу — організацію, що займатиметься питаннями добродійности. Це дуже актуальне питання для нашої країни, надто останні два роки, коли почалася пандемія коронавірусної інфекції, було запроваджено карантинні заходи, і багато людей лишилися без роботи, опинилися в нелегкому матеріальному становищі. І сьогодні зрозуміло, що в непростому становищі опинилася і вся наша країна, тож розвивати добродійну роботу, маючи чіткі цілі та засоби для їх досягнення — я думаю, це те, чого від нас вимагає сучасність. Отже, створення благодійного фонду «Руки добра» є нормальне та логічне явище. Це продовження роботи на благо українського суспільства, на благо незаможних, нужденних людей.

Благодійний фонд «Руки добра» офіційно зареєстровано 2021 року:

— Зареєструвавши «Руки добра» минулого року, ми провели роботу з різними організаціями, намагалися ознайомити людей з фондом, щоб вони знали про існування цієї добродійної організації, і ось уже 2022 року ми розпочали роботу від імені фонду. Ми звертаємося до всіх людей та організацій як в Україні, так і за кордоном: якщо вони хочуть надати допомогу малозабезпеченим сім'ям, вони можуть звертатися до нашого фонду, й ми з задоволенням надамо цю допомогу нужденним людям чи установам.

Початок 2022 року позначився добрими справами фонду «Руки добра». У перші дні січня в рамках акції «Зимова допомога» («Winter Aid») для потреб 300 малозабезпечених сімей завдяки допомозі німецького фонду MuslimеHelfen придбано 70 тонн вугілля. Цілий тиждень волонтери їздили населеними пунктами південно-східного регіону, розвозячи оселями нужденних сімей вугілля. Допомогу надано здебільшого жителям селищ Херсонської области, де оселилося багато переселенців із Криму.

— Щодо акції «Зимова допомога», то в цій шляхетній справі взяли участь різні організації. Завдяки їм «Руки добра», з ласки Всевишнього, змогли принести трохи тепла сотням сімей. Ми знаємо, що багато хто опинився в дуже непростому становищі, особливо на південному сході України. Цей проєкт реалізується вже кілька років, але цього року ми змогли його розширити, надати допомогу ще більшій кількості сімей завдяки фонду «Руки добра», — каже Ісмаїл Кади.

Роздачу продуктових наборів незаможним уже багато років здійснюють мусульмани. Цього року через те, що епідситуація та карантинні обмеження так само негативно позначаються на добробуті багатьох сімей, акцій забезпечення продуктами незаможних побільшало. За словами Ісмаїла Кади, завдяки зусиллям фонду «Руки добра» та допомозі одновірців із Німеччини, фонду Muslimе Helfen, відбулося вже кілька таких роздач:

— Ми не припиняємо роздавати продукти сім'ям, що опинилися у скруті: багато хто залишився без роботи, без можливости заробляти кошти для існування. От і сьогодні (10 лютого. — Ред.) також буде роздача. Продукти отримають не тільки нужденні мусульмани — «Руки добра» надають допомогу вимушеним переселенцям та іншим малозабезпеченим сім'ям, що опинилися в дуже складному становищі. Ми намагаємося по змозі протягнути їм руку допомоги, й такі акції будуть у Києві, у Дніпрі, Запоріжжі, на півдні України. Протягом місяця намагатимемося надати допомогу 500 сім'ям. У кожному продуктовому наборі — по кілька кілограмів круп — рису, гречки, макаронних виробів, — борошно, цукор; у наборі також олія, цукор, чай. Розраховуємо, щоб такого набору сім'ї вистачило на місяць.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.